SK Doksy vs Sokol Jedomělice

24.3.2018

Doksy lepší….

První jarní mistrovský výlet skončil výsledkově jasnou porážkou Jedomělic. Dá se říci, že „domácí“ Doksy rozhodly zápas třemi brankami už v prvním poločase. Avšak Mrštinův gól ještě před půlícím hvizdem vnesl slušnou dávku nervozity do soupeřova výkonu. Druhé dějství bylo oproti tomu prvnímu v režii spíše hráčů z JEDO. Debut si odbyl Vojtěch Zahradník a jen potvrdil, jak moc platným hráčem bude.

Obavy z terénu se zcela rozplynuly po vstupu na hrací plochu v Srbech, kde SK Doksy hrají svá domácí střetnutí. Hřiště bylo ve výborném stavu. Soupeř předváděl v první pětačtyřicetiminutovce velmi rychlý přechod do útoku a vypracoval si řadu šancí. Naši borci na druhé straně moc nebezpeční nebyli. Obrovské hrubky v defenzivě nás však stály minimálně dvě branky. Třígólové vedení našeho protivníka bylo ovšem zasloužené. Naštěstí se trefil po akci Knotka s Krivakem Bobeš Mrština, což viditelně utlumilo nápor našeho soka. Po pauze se hra vyrovnala a více z ní začínají mít jedoměličtí. Bohužel k jasným vyloženým příležitostem se nedostáváme, ale střely Horáka a zejména Knotka byly hodně nebezpečné. Hlavou se míč nedaří usměrnit mezi tyče ani Vojtovi Zahradníkovi s Martinem Jandou. Rychlými „kontry“ se připomenou občas i domácí. Naše šance na minimálně kontaktní branku několikrát podrží i Josef Pospíšil skvělým zákrokem. Neodpískaná ruka ve vápně Doks a další chybka u toho našeho stanovuje konečné skóre 1:4.

Pro nás dnes strašně těžký a nešťastný souboj. Poprvé na přírodní trávě, což o to, ale po té naší kratinké přípravě bylo vidět zejména v první půlce, jak moc jsou rychlejší a rozehranější Doksy. Jsem hlavně rád, že jsme zápas zvládli směrem k rozhodčím. I když těch výhrad k nim by se dalo najít opět strašně moc. Až si říkám, co jsme komu udělali. Před první brankou viditelný faul, po té krásná rychlá akce soupeře, kterou my prostě chytit nemůžeme. Druhý gól strašná chyba v rozehrávce a samostatný nájezd. Na 3-0 pak vypadne míč z gólmanovi náručí, takže ještě snazší pobídka ke skórování. No a když se trochu dostaneme do hry, tak za stavu 1:3 jasná penalta, kterou přizná i soupeř (tedy krom brankáře). Rozhodčí bere píšťalku do pusy, aby ji zase odložil. Jak říkám, jsem rád, že jsme to směrem k rozhodčím zvládli a nenechali se vyprovokovat! Důležité je říci, že soupeř by dnes vyhrál i tak. Byl prostě lepší.„: popsal střetnutí při neúčasti hlavního trenéra Libora Hovorky jeho asistent Robert Nedvěd.

V domácím prostředí nyní přivítáme vedoucí celek tabulky z Velké Dobré. Opět velmi náročný soupeř. Očekává se obrovský boj o první mistrovské body! Přijďte povzbudit omlazený tým jedomělického sokola. Budeme Vás potřebovat!

4. Robert Nedvěd
6. Vojtěch ZahradníkŽluté karty