Sokol Jedomělice vs FK Brandýsek

19.8.2017

Přípravné období končí!

Hodně nepovedenou „generálku“ mají za sebou hráči Sokola Jedomělice. FK Brandýsek si bez větších problémů poradil s domácím týmem, který zoufale hledal svou novou tvář. Jedoměličtí chtějí hrát „jinak“ – již ne tolik defenzivně a možná i proto momentálně mužstvo tápe. Dva roky v I.A třídě pod tlakem síly soupeřů se naši borci soustředili spíše jen na bránění a rychlé brejky. Nyní musí začít více tvořit a to se zatím jeví jako zásadní problém. Důležité je samozřejmě vycházet ze zajištěné obrany, ale ke kombinační hře strašně moc chybí pohyb, sebevědomí a asi i technická vyspělost či jistota všech našich fotbalistů.

Velmi důležitým faktorem je ovšem stálá absence. Ačkoliv tréninky probíhají konečně za solidní účasti, tak k zápasům není schopen se tým sejít kompletní! Turnaj v Klobukách absolvovalo jen 10 členů současného kádru a poslední přípravu s Brandýskem jen 11 (pokud odmyslíme Kubu Cimrmana, který nahlásil opět odjez za prací do zahraničí). Opory Horák, Henlín, Zahradník, Janda, Borský a Charvát (i když u něj se už bude jednat pouze o výpomoc v případě potřeby) do posledního utkání z různých důvodů (převážně dovolené) vůbec nezasáhly. Nově se však poprvé v dresu JEDO představilo duo posil. Josef Pospíšil v brance, od kterého se čeká, že vyřeší brankářský post v Jedomělicích na delší období. V ofenzivě se pak gólem uvedl Vasil Jalaghonia, na něhož se v útočné fázi bude hodně spoléhat.

Tým čeká ještě týden do prvního mistrovského klání. V plánu má dvě tréninkové jednotky, a tak doufejme že se podaří sladit všechny hráče v jednotný šik a JEDO se budou opět prát o vítězství!

3. Petr Kubenka
4. Robert NedvědAsistence