SK Hostomice pod Brdy vs Sokol Jedomělice

22.4.2017

Už to prostě muselo přijít!

Sobotní studené a deštivé ráno se nakonec pro všechny jedomělické příznivce proměnilo v hodně veliký kousek štěstí. Nevlídné počasí a obrovské rozměry hostomického hřiště přitom nevěštily vůbec nic dobrého. Ovšem zrodil se výsledek zcela nečekaný. Hosté přijeli v téměř kompletním složení a s jasným záměrem, jak konečně uspět. Zataženější obranná hráz, ostré kraje a rychlý přechod do útoku. Několik změn v sestavě vzhledem k soupeři a chystanému stylu. Až na jedno zaváhání naprosto koncentrovaný výkon podpořený tou správnou bojovností a chytrostí.

Od začátku střetnutí se naši borci dostávali k únikům jak z levé, tak z pravé strany. A ač se domácí snažili o souvislejší tlak, dostali se jen k několika střelám zpoza vápna. Samozřejmě zápas ovlivnila brzká branka po standardní situaci, kterou po Krivakově přiťuknutí zužitkoval Janda. Ale i tak si jedomělický sokol vytvářel další šance a to zejména rychlým přechodem do útoku. Po jednom z nich Zahradník předložil Krivakovi a ten zvýšil už v patnácté minutě na 2:0! S koncem poločasu přichází i samostatný nájezd od půlicí čáry v podání Mrštiny. Toho sice domácí obránce lehce dostihne, ale míč získává opět Bobeš a ve vápně už udělá, co umí a vedeme dokonce 3:0! Jako „opaření“ jdou hostomičtí do kabin.

Do druhé půle však zbraně neskládají a ihned snižují na 1:3! V těchto chvílích se rozehrává to správné drama a hra se přelévá z jednoho vápna k druhému. Vše rozsekne o deset minut později Janda svým druhým gólem v zápase. Po Nedvědově rohu se dostane k míči a trefí parádně náš čtvrtý gól! Domácí se přesto stále tlačí dopředu a to nahrává našim únikům. Spoustu akcí zkazíme zbrklou finální fází či špatným zakončením, ale hlavní je, že soupeře už do žádných větších možností nepouštíme. Deset minut před koncem ještě Nedvěd najde ve vápně Mrštinu a ten v pohodě zakončí do vzdálenějšího rohu branky – 5:1! Zápas končí naprosto nečekaným a o to sladším vítězstvím.

Už to prostě přijít muselo! Výkon v minulém kole také snesl přísnější měřítko, ale šancí jsme si přesto vytvářeli poskrovnu. Nyní najednou všichni věděli co mají hrát, kam nabíhat, jak bránit. I přímé kopy létaly kam měli. Vynikajících devadesát minut zahrál Richard Knotek. Jednoznačně jeho nejlepší představení za jeho působení v Jedomělicích. Velmi aktivně si počínali Zahradník, Hora, Janda a hlavně Krivak. Obranná fáze hry naprosto dle představ, vždyť Dan Borský v naší brance nemusel řešit zákrokem snad jedinou složitější situaci„: zhodnotil spokojený Robert Nedvěd. V dalším kole musí jedoměličtí doma s Jesenicí tento výsledek potvrdit a bude se dýchat daleko lépe!

TRÉNINK ČTVRTEK 18:00!

4. Robert NedvědAsistenceAsistence