SK Slavia Jesenice vs Sokol Jedomělice

1.10.2016

Odevzdané body!

Sobotní utkání na hřišti jesenické Slavie náš klub totálně nezvládl. Na rozbitém hracím povrchu nepředvedl očekávané nasazení, vůli po vítězství a hlavně odvahu! Trenéři nemohli počítat s chybějícím Horou, Henlínem, Patčem a Laštůvkou. Se sebezapřením byli k zápasu k dispozici Horák s Jandou.

V úvodní dvacetiminutovce byla k vidění obstojná pasáž v podání jedomělického Sokola. Bohužel zejména Mrština neměl svůj den, což se projevilo v jeho třech vyložených příležitostech. Nejprve nezvládl hlavou přehodit domácího brankáře, po chvíli pak levou nohou netrefil vůbec bránu z ideální vzdálenosti snad malého vápna, aby v poslední šanci nedokázal obstřelit svou silnější pravou nohou gólmana Jesenice. A tak udeřilo na straně druhé. Naše vysunutá obranná hráz propustila kolmici a domácí útočník obešel i Borského v naší brance 0:1! Od této chvíle ztrácíme absolutně půdu pod nohama. Nedokážeme si přihrát, vyhrát souboj a snad se ani do něj dostat! Domácí tým na malém hřišti hrozí hlavně po dlouhých autových vhazováních. V naší brance opět čaruje Borský a nepouští soupeře do většího brankového rozdílu. Bohužel zhruba kolem 40. minuty znovu propadne po zmíněné situaci balón a Slavia zvyšuje na 0:2. Naději na zvrat dá snad jediná kloudná kombinační akce našich borců s poslední minutou první půle, po které Nedvěd sníží utaženou ranou na 1:2.

Do druhého dějství vstupujeme o poznání odvážněji, ale nevyvarujeme se zbytečným ztrátám balónu a chyb, které dávají další a další možnosti domácím pro vhození nebezpečného dlouhého autu. Navíc se snažíme o tlak do vápna soupeře, což malinko otevírá naši obranu. Sevření domácích ovšem není zdaleka takové, jaké bychom si představovali a hlavně jaké bychom potřebovali. Velké šance ale nakonec přichází. Několik přímých kopů odvrací jeseničtí opravdu jen s velikým štěstím. Po jednom z nich trefuje dokonce Charvát břevno. Po pár vteřinách si pak v dobré pozici pro zakončení překáží Jindra s Horákem. Prvně jmenovaný má ještě po chvíli solidní možnost, ale nedokáže propálit blokující obránce. Na druhé straně trefí domácí tyč, jak jinak než po autovém vhazování. Po té se ještě snažíme dostat míč do vápna, ale k vážnějšímu ohrožení branky se již nedostáváme. Poslední šanci má na noze Charvát po Mrštinově přiťuknutí, ale střela mu ideálně nesedne. S poslední minutou pak přichází úprk domácích po levé straně hřiště a pobídka před naši branku končí gólovou dorážkou na 1:3!

Za obětavost, nasazení a touhu po třech bodech si Slavia Jesenice zcela jistě výhru zasloužila. Čelili jsme pro zatím nejslabšímu účastníkovi této soutěže a výsledkově i herně zklamali! Herní rozpoložení našich borců opravdu není zdaleka ideální, o to víc se musí chtít naši hráči o výsledek poprat! Za týden nás proti Příbrami čeká opět válka a my ji musíme zvládnout podstatně lépe!

Robert Nedvěd zhodnotil pro náš web porážku raději až den po zápase: „Dokážu přiznat že neznalost soupeře je chyba nás trenérů. Že jsme zvolili špatnou sestavu a taktiku. Také jsme špatně reagovali na vývoj zápasu ať už úpravou postavení či samotným střídáním. Ale je potřeba, aby si i samotní hráči přiznali a vyhodnotili proč jejich výkon nebyl optimální. To, že bez běhání a obětování se to nepůjde a že síla a kondice se získá jen tréninkem. Ať už individuálním či týmovým!“

TRÉNINK ČTVRTEK 17:30!

2. Jan CharvátŽluté karty