Sokol Jedomělice vs TJ Libice nad Cidlinou

8.5.2016

Jednoznačné vítězství!

Sváteční den v Jedomělicích přinesl solidní nadílku branek do sítě Libic nad Cidlinou. Na Den matek předvedli domácí borci vynikající výkon a oplatili soupeři podzimní porážku 0:4. I přes početnou marodku domácího Sokola viděli diváci jeden z nejlepších zápasů této sezóny. Úvod vyšel naprosto skvěle. V desáté minutě utkání svítí na ukazateli skóre vedení 2:0!

Od úvodních minut vstupujeme do zápasu velmi koncentrovaně a vlastně snad za celý první poločas nepouštíme soupeře do naší šestnáctky. Obrana si počíná opět na výbornou a krásnou kombinační akcí po ose Buzek – Hora – Mrština jdeme brzy do vedení. Posledně jmenovaný má snadnou pozici a gólem do prázdné brány rozhodně nepohrdá. Jen o několik málo okamžiků později Jan Horák vystihuje obrovskou chybu libického gólmana, který v domnění odpískaného ofsajdu pokládá míč na zem a s tím už „Hory“ ví co dělat 🙂 . Pohodlně zvyšuje skóre na 2:0! Nadále jsme aktivní a po napadání ve středu hřiště vyšle pod tlakem nechtěně soupeřův obránce Jardu Petržílku do samostatného nájezdu. Ten s přehledem zavěsí. Tří gólovým rozdílem končí i první poločas. V tom druhém se průběh hry téměř nezmění. Soupeř není nebezpečný a to především zásluhou naší defenzivní činnosti, která funguje již několikátý zápas více než dobře. Do vyložených šancí se dostáváme opět my! Brankou ovšem končí až nádherné sólo Martina Zahradníka, který hraje asi svůj nejlepší zápas tohoto ročníku. Průnik navíc korunuje nechytatelnou ranou svou slabší levou nohou! Aby tomu nebylo málo o chvíli později se blýskne i levá noha Vojty Hory. Ten po Průchově přiťuknutí trefí úžasně levý roh hostující branky a zvyšuje už na 5:0. Koncem zápasu koriguje skóre z ojedinělé střely i soupeř.

Výborné představení. Škoda inkasované branky, ale obrana vypadá poslední kola hodně pevně. Na stranách si jedoměličtí počínají až nezvykle velmi aktivně a rychlost Petržílky a Zahradníka konečně nese ovoce. Velmi vydařený týmový výkon a projev! Nyní nás čekají SK Doksy. Vzhledem k vývoji tabulky nesmírně důležité utkání. Čeká nás opravdu velmi třaskavé derby!

3. Petr Kubenka
2. Jan CharvátŽluté karty