FK Lety vs Sokol Jedomělice

20.2.2016

Pořád to není ono …..

Návrat po roce na radotínské hřiště tentokrát pro jedomělické neznamenal souboj o pódiová umístění, ale jedno ze třech utkáních o 7. – 12. místo Weber Cup 2016. Soupeřem byl tým FK Lety, který si počíná v tabulce I.A třídy skupina A velmi obdobně jako naši borci v béčkové skupině. Tudíž tento další přípravný zápas mohl sloužit i jako první ostřejší test pro jarní boje o mistrovské body.

Bohužel naši hráči do zápasu vstoupili i přes předzápasové naléhání opět velmi vlažně. První polovina zápasu byla naprosto shodná s posledním devadesátiminutovým duelem s Velkou Dobrou. Nulový pohyb a koncentrace, absolutně žádné nadšení a chtění hrát. Kam se ztratila touha po vítězství a po fotbale samotným?! Bez běhání se fotbal nehraje nikde na světě, avšak jedomělický Sokol to stále zkouší 🙁 .

V druhém poločase se celkový projev naší hry podstatně zlepšil. Samozřejmě do ideálu ještě na míle daleko, ale možná i zdravé naštvání některých či dravější přístup jako třeba v podání Martina Zahradníka je cesta, jak se dostat do optimálnější formy. Najednou jsme se dostávali lehčeji do příležitostí, a přestože jsme po nedůrazu na půlicí čáře inkasovali první branku, mohli jsme s přehledem ještě zápas otočit.

Vzhledem k průběhu – remíza asi spravedlivá. Menší naděje a snad i trochu optimismu za půli druhou. Doufejme, že tým se dá dohromady hlavně kondičně, i když časté absence v trénincích i zápasech samotných tomu moc nenahrávají. V tomto zápase chyběli opět Charvát (stáří a únava 🙂 ) a Horák (ztracený a konečně nalezený, ale hlavně živ a zdráv 🙂 ) – oba se s největší pravděpodobností zapojí asi až v průběhu sezóny. Dále nebyli k dispozici Janda (dovolená), Krivak (práce), Jindra, Průcha, Vyšata (všichni zranění) a Kubenka (plesová sezóna 🙂 ). V příštím zápase se střetneme s Doksy, což není určitě ideální situace, ale stoprocentně lepší hrát zápas než nic!

Trénink v úterý UMT Slaný v 19:30 a čtvrtek Jedo sokolovna už od 17:00!

3. Martin Patč
4. Robert Nedvěd