Sokol Jedomělice vs SK Slaný

13.9.2015

Výsledek z říše snů!

Tak tohle se opravdu nečekalo. Celý klub včetně hráčů se v posledních dnech soustředil hlavně na to, jak nejvíce pomoci Martinovi a Elišce v těžké životní situaci. To že se Martin Janda objevil před zápasem v kabině, pravděpodobně vlilo spoustu energie a bojovnosti do srdcí všem domácím hráčům a nutno říct i všem příznivcům jedomělického Sokola! Skvělé fandění a úžasná návštěva necelých čtyř stovek diváků, kteří přišli nejen podpořit veřejnou sbírku, ale i shlédnout očekávaný duel. V následujících dnech zveřejníme reportáž s bližšími podrobnostmi (výše vybrané sumy atd.) a fotografiemi včetně poděkování všem, kteří se podíleli na pomoci. Za SK Slaný patří velký dík hráčům Galbavému a Radovi, kteří věnovali dresy do prodeje a přímo tak přispěli celé velmi povedené akci pořádané organizací TJ Sokol Jedomělice ve spolupráci s Nadací ADRA.

Domácím vypadl těsně před začátkem „mače“ ze zdravotních důvodů Jan Horák. Naopak na střídačce již byli připraveni po zdravotních lapáliích i Honza Charvát a Jan Zahradník. „Kulhající“ Nedvěd nakonec odehrál téměř celý zápas a Martin Janda podal opět výtečný výkon na levé straně obrany. Vůbec celá defenziva zaslouží absolutorium za svůj výkon! Vpředu zazářil asi i tak trochu dle očekávání Bobeš Mrština. Velká změna oproti poslednímu utkání s Klecany zejména v nasazení domácích borců! Všichni hráči do jednoho se rvali a bojovali o výsledek do posledních minut. Moc dobře jsme věděli, že nemůžeme hrát se slánskými otevřený fotbal a proto jsme začali trošičku zezadu. Ale skvěle jsme využívali každou příležitost k útoku! Ano, nebylo to asi ideální fotbalové představení plné krásných kombinačních akcí. To určitě ne. Z respektu k síle soupeře jsme zvolili defenzivnější taktiku a vyšla dokonale. Cíl porvat se o střed hřiště a nepouštět do hry Stožického s Galbavým splněn na sto procent.

První gól přišel po čtvrt hodině hry. Vicenec hlavou v souboji poslal míč výborně do vápna na Mrštinu, ten si sekl balón tak chytře, že byl jednoznačně sražen ze strany bránícím obráncem. Penaltu bezpečně proměnil Nedvěd – 1:0! Za jednogólového vedení Jedomělic svou velkou šanci „Slaňáci“ neproměňují, a tak udeří před koncem poločasu opět na druhé straně. Petržílka výborně nachází Mrštinu a Bobeš trefí skákající míč naprosto přesně a neomylně na vzdálenější tyč – 2:0! Další vyloženou šanci hostů před půlí likviduje skvělým zákrokem výtečný Kubenka v naší brance.

Druhá polovina zápasu začíná očekávaným tlakem slánských. Jejich šance se ale příliš nerodí. Jedomělickým se již nedaří tolik držet míč, ale nebezpečně z „brejků“ několikrát zahrozí. Několik standardních situací přečkáváme i se štěstím a díky obětavosti všech našich bránících hráčů včetně gólmana. Slaný ke konci vrhá všechny síly do útoku, ale těsně před koncem se radujeme opět my! Josef Průcha posílá na zteč Martina Zahradníka a ten chladnokrevně ukončí utkání – 3:0!

I dle jedomělických historiků se hrál v „Jedo“ největší zápas v dějinách klubu! Výsledek je naprosto fantastický až neskutečný! Jeden z netajících se aspirantů na postup utržil v Jedomělicích tvrdou porážku. Co nás těší však mnohem více je účast Martina Jandy v tomto utkání a úžasné příspěvky diváků do veřejné sbírky „Na pomoc Martinovi a Elišce“!

V následujících dnech bude doplněna fotogalerie ze zápasů s Klecany a Slaným. Těšte se také na článek ohledně veřejné sbírky! Sledujte nás!

Trénink čtvrtek 18:00!

3. Petr Kubenka