TJ Sokol Luštěnice vs Sokol Jedomělice

22.8.2015

Zapomeňte na Agro Pohár 🙂

Ano zapomeňte na bezzubé středeční vystoupení v Libušíně! V Luštěnicích se jedomělický Sokol opět rozmáchl. Před zápasem panovaly velké obavy nejen z nepovedeného pohárového týdne, ale i z velké absence našich hráčů. Charvát, Henlín, Zahradník, Kolbuch, Patč a Cimrman v autobusu mířícího k třetímu kolu „Sport Invest I.A třídy“ chyběli. Menší nervozita se stupňovala i po prvním shlédnutí velkého hřiště v Luštěnicích.

IMG-20150822-WA0028

Do utkání ovšem naši borci vstoupili již zcela koncentrovaně a s patřičným nasazením. Díky velké podpoře svých fanoušků se zde mohli cítit opět jako doma. Hráči domácího celku nastavili od úvodních minut soubojovou laťku hodně vysoko. Ale naštěstí se hosté nenechali vyprovokovat a soustředili se hlavně na svůj cíl. O poznání fotbalovější projev jedomělického týmu brzdil snad jen neustále zdvižený praporek „lajnového“ rozhodčího. Domácí se snažili zkracovat hřiště, což pochopitelně nám vyhovuje! Po půlhodině hry se konečně i gólově zdaří jedna z rychlých kombinačních akcí hostů, když ve finální fázi Bobeš Mrština vybídne parádní přihrávkou Petržílku a ten už ví co s míčem – 1:0! Pro aktivního Jardu Petržílku první gól v dresu Jedo! Ještě před přestávkovým hvizdem si výborně od půlící čáry nabíhá Josef Průcha, kterého najde skvělý pas Vojty Hory. „Bican“ se řítí sám na domácího brankáře stíhán dotěrným obráncem. Vypracovaným 🙂 tělem ovšem přikryje balón a skvěle zavěsí! 2:0!

IMG-20150822-WA0004IMG-20150822-WA0008IMG-20150822-WA0009IMG-20150822-WA0002

Po výborném prvním poločasu vstupujeme nadmíru dobře i do toho druhého. Po rohovém kopu Mrštiny se prosazuje jak jinak než hlavou dnes neúnavný Martin Janda! 3:0! Pohodlné vedení ale pomalu ukolébává naše hráče. Domácí ještě více zjednodušují hru a každý jejich dotek s míčem znamená dlouhý balón k našemu vápnu a tím i velká pohotovost pro naši obranu. Na druhé straně otevřená obrana domácích svádí k rychlým „kontrům“, a proto se hra v těchto momentech přelévá od branky k brance. Kolem 70.minuty zápasu nepromění velkou šanci tváří v tvář domácímu brankáři Mrština a po několika dalších nakopnutých balónech před naši branku propadne míč až k volně stojícímu hráči Luštěnic, který snižuje stav zápasu na 1:3. Snad jediné menší zaváhání jinak výborně chytajícího Petra Kubenky v naší brance. Soupeř se nadále dostává k nám do šestnáctky jen nakopnutím dlouhého balónu. Těsně před koncem zápasu jeden z odvrácených míčů nedokážeme pokrýt. Ze středu pole z poza šestnáctky se krásně trefí luštěnický útočník a dává kontaktní gól na 2:3. Natavené minuty přežijeme s vypětím všech sil a můžeme se radovat ze zisku prvních tří venkovních bodů!

IMG-20150822-WA0020

Zápas se skvěle povedl především všem našim krajním hráčům! Spolupráce bek – záložník příkladná! Honza Horák výborně zapadl do naší obrany a tým mohl využít jeho největší síly v celé řadě hlavičkových soubojů (navíc i bez žluté karty a přílišné kritiky 🙂 )! První hodina hry byla opravdu nad očekávání. Koncem zápasu zřejmě docházely i síly, ale tým nadále bojoval a odčinil středeční pohárové zaváhání!

TRÉNINKY ÚTERÝ – ČTVRTEK OD 18:00!

IMG-20150822-WA0022IMG-20150822-WA0010IMG-20150822-WA0015IMG-20150822-WA0011

3. Petr Kubenka