FK Pšovka Mělník vs Sokol Jedomělice

8.8.2015

Tak tahle prohra opravdu bolí 🙁

První mistrovské utkání v nové soutěži a vlastně i první severovýchodní putování. Ještě celkem přijatelná dojezdová vzdálenost k soupeři z Mělníka se proměnila v menší drama po defektu zadního kola autobusu na prvních kilometrech cesty. V kombinaci s teplotními rekordy ve středních Čechách to vypadalo na zajímavý začátek naší mise v I.A třídě 🙂 . Nakonec tým i s četnou skvělou enklávou jedomělických fanoušků dorazil na „Pšovku“ včas.

_MG_3915

Samotné utkání v úmorném vedru probíhalo asi i dle předpokladů jako klasická „plichtová“ bitva. Oba nováčci „Sport Invest I.A třídy postoupili letos shodně z druhých míst svých „B“ tříd a tak se očekával vyrovnanější průběh hry. Hosté přijeli bez lídrů zadních řad Jandy a Charváta. Doma zůstal kvůli zranění též Zahradník. Do utkání ale jedoměličtí vstoupili velmi aktivně. Dá se říci, že úvodní polovina prvního poločasu patřila hostům, ale ta druhá půlka zase domácím. Bohužel naši borci nedokážou z dobrých příležitostí snad ani vystřelit na branku! Ve finální fázi špatně přebereme míč či si navzájem překážíme! Do nadějných situací se dostávají postupně Petržílka, Mrština, Krivak i Horák, ale nejnebezpečněji vypálí asi až Nedvěd, bohužel kousek vedle. Od této chvíle pomalu ustává aktivita hostů a naopak do hry se dostávají domácí. Jejich šance likviduje většinou Kubenka v naší brance výborným vyběhnutím či skvělým zákrokem. Poločas končí za bezgólového stavu.

_MG_4172

Do druhého dějství opět vstupujeme více než aktivně a konečně přichází i gólové šance. Nejdříve trefí Mrština z přímého kopu břevno, po chvíli se krásně uvolní a jeho ránu vyráží stěží mělnický brankář opět na břevno! Výborný únik později předvede Petržílka, ale přestože se jeho zablokovaná střela odráží do ideální pozice zpět k němu, nedokáže již přesněji zamířit. Horák pak v dobré situaci „prováhá“ slibnou šanci k zakončení a tak udeří na straně druhé. V 70.minutě zápasu vychází kombinační akce domácích, která končí gólem! V druhém poločasu snad první návštěva Pšovky v našem vápně a hned gól! Velký zmar a velká křeč hostů při snaze o vyrovnání, vedla již pouze k „brejkovým“ šancím mělnických.

_MG_3972

K u-zoufání je konečný výsledek tohoto zápasu. Výkonem jsme určitě nezklamali, ale ani nenadchli. Obrovské vedro bylo stejným nepřítelem pro obě mužstva. První poloviny obou poločasů patřily jednoznačně nám, ale nevytěžit z nich jediný gól se nám stalo osudným! Veškerou sílu, snahu a chuť napravit úvodní prohru můžeme a musíme hned v následujícím domácím utkání s týmem TJ Viktoria Radim!

TRÉNINK ÚTERÝ A ČTVRTEK 18:00!

Vyšata_MG_3966_MG_3945_MG_3919

3. Petr Kubenka