FC Čechie Velká Dobrá vs Sokol Jedomělice

6.6.2015

Nakonec jsme ztratili i remízu!

V úmorném vedru, ale na výborném pažitu prohráli naši hráči zápas smolným inkasovaným gólem v samotném závěru zápasu. Velké hřiště na Velké Dobré Jedomělickým příliš nesvědčí. Za dva roky odsud nedokázali přivézt jediný bodík, i když tentokrát jsme mu byli opravdu hodně blízko. Oproti poslednímu vítěznému kolu ze sestavy vypadli Horák s Charvátem a naopak do základní jedenáctky naskočili Henlín s Horou.

Úvod zápasu patřil jednoznačně hostům. Solidní pohyb a kombinace znamenají několik našich vážných šancí. Následně Bobeš Mrština promění svůj nájezd po Nedvědově vysunutí a vedeme 1:0. Další příležitosti, především Vicence a Jandy byly přitom více než vyložené, ale ke gólům bohužel nevedou! V druhé polovině prvního poločasu nás domácí zatlačí hodně „dozadu“. Z čehož pramení veliké příležitosti, které ale díky špatné koncovce doberských v naší síti naštěstí nekončí!

Druhá polovina utkání díky ostrému slunečnímu svitu prověřuje fyzické síly všech borců na hřišti. Hra, jak již to v druhých poločasech bývá, se přelévá od vápna k vápnu. Nešťastný okamžik si v tuto chvíli vybírá Petr Jindra, jenž váhá s rozehrávkou. Ztráta balónu a po té snaha o jeho získání končí penaltovým faulem. A ač si Petr Kubenka na míč sáhne, Velká Dobrá vyrovnává skóre – 1:1! Zanedlouho dokážeme brankově odpovědět a opět jít do vedení. Při napadání doberské rozehrávky vypíchne míč Pavel Vicenec a následně se balón dostává k Martinu Jandovi. Tento agilní a hlavně „nejběhavější“ hráč Sokola skvěle nachází Mrštinu a ten pohotově propálí gólmana – 2:1! Za několik minut na druhé straně udeří po rohovém kopu hlavou nehlídaný domácí kapitán a znovu vyrovnává skóre – 2:2. Neuvěřitelné šance Krivaka (tyč z metru 🙁 ) a Vicence (z malého vápna vedle 🙁 ) zůstávají nevyužity a tak platí osvědčené „nedáš – dostaneš“. Menší nedorozumění naší obrany a hlavně „Kubasovo promáchnutí“ nabízí domácím střelou do prázdné brány celkové vítězství – 2:3! Vyrovnat se v posledních minutách již nezdaří.

Vzhledem k počasí a postavení obou týmů v tabulce se zápas odehrál v přátelské a pozitivní atmosféře. V kontextu s remízovým výsledkem utkání Doksy-Hýskov tato porážka zamrzí, ale stále máme i konečné druhé místo jen a jen ve svých rukou. Poslední zápas sezóny s jasným vítězem naší soutěže s týmem z Doks rozhodne o našem umístění! Dokáží fotbalisté TJ Sokola Jedomělice uhrát druhou příčku v této fantastické sezóně? Poslední zápas tohoto ročníku! Souboj prvního s druhým! Nejlepší umístění v historii klubu! Buďte u toho – přijďte v sobotu fandit!

Trénink čtvrtek – 18:00!

4. Robert NedvědAsistenceŽluté karty