SK Nižbor vs Sokol Jedomělice

9.5.2015

Třetí sezónní remíza.

Ze „zájezdu“ z nádherného prostředí Berounska přiváží jedoměličtí alespoň bodík. Už zajímavá cesta ke hřišti ukázala nevšední krásy městečka Nižbor. Historické keltské obydlí s dominantním zámkem, známě obsazená hvězdárna, slavná sklárna či nádražní hospůdka oblíbeného českého herce, to je jen malý výčet místních pozoruhodností  kolem zdejšího toku řeky Berounky.

Náš tým přijel do místního „přírodního“ areálu s velmi dobrou náladou, kterou malinko zkalil pohled na hrací plochu. Ovšem samotné hřiště posazené až romanticky do údolí berounských lesů a hlavně obsazená tribunka „Jedo fans ultras“ vracela opět větší chuť do boje o mistrovské body. Při absenci sedmi fotbalistů sokolského kádru byl připraven na střídání také na rychlo povolaný Richard Knotek. Kapitánskou pásku pak navlékl premiérově v I.B třídě služebně nejstarší hráč Vlastimil Kolbuch.

20150509_170246

Podobné složení naší základní jedenáctky z minulého utkání dávalo naději na lepší souhru jednotlivých řad. Terén byl však radikálně proti. Přesto si dokážeme v úvodním poločase postupně vynutit veliký tlak a předvést krásné fotbalové kombinace. První polovina utkání patří jednoznačně hostům. Řada dobrých centrů bohužel zůstává téměř bez povšimnutí, neboť do zakončení se z našich nehrne snad nikdo. Ujímá se až „tvrdá“ rána Martina Jandy, které změní směr Jakub Cimrman – 1:0! Pro Kubu první gól v I.B třídě! Další náznaky zůstávají naším „nedůrazem“ opět nevyužity. Až poklidné, ale jen jednobrankové vedení nedokážeme navýšit, což se nám stává v druhé půli osudným.

20150509_170717

Druhá pětačtyřicetiminutovka patří naopak zase domácím. V těchto chvílích „ospalejší“ obránci hostů dopřávají přes příliš prostoru útočícím hráčům Nižbora. Posléze po sérii individuálních chyb inkasujeme 1:1! Tímto gólem se otáčí průběh střetnutí a najednou jsou to domácí, kteří se dostávají do velkých příležitostí. Sami se však nakonec připravují o vítězný gól, ať už nepřesnou či zbrklou koncovkou. Jednou nás po rohu zachrání i tyč a Kubenkův zákrok. Jedomělice již vážněji ohrozit nižborskou branku nedokážou a tak končí utkání remízou. Trochu té nervozity se na konci utkání po provokacích hlavního sudího a několika jeho otočených verdiktech vkrade do našich úst 🙁 , aby nám na rozloučenou rozhozený arbitr zamával a zatleskal 🙂 .

20150509_184801

Slušné fandění jedomělických fanoušků ocenili nejen samotní hráči, ale i domácí příznivci a konečný společný přípitek stál opravdu za to 🙂 ! Zápas pak tým ještě „dohrál“ společně s fanoušky a Johny Walkerem 🙂 později ve Slaném.

20150510_002225

Jako již tradičně rozdílné poločasové výkony našich hráčů. První půle kvalitní, ta druhá spíše jen o bránění. Z hlediska nasazení a pohybu nelze vytknout téměř nic. Kromě nemocného Bobeše nikdo krokem a bojovností nešetřil! Po Unhošti asi nejslabší protivník, kterého jsme letos vyzvali a nedokázali porazit. Pohled na tabulku je ale stále úžasný! Boj o „bednu“ nekončí!

TRÉNINK ČTVRTEK 18:00 NUTNOSTÍ – BEZ OMLUVENEK!!!

20150509_184808

20150509_184804