TJ Unhošť vs Sokol Jedomělice

26.4.2015

Nedáš – dostaneš!

Rychlá dešťová přeháňka před začátkem zápasu doslova „spravila“ hrací povrch unhošťského hrbolatého „betonu“. Ještě před samotným začátkem utkání pak vysvitlo sluníčko a podmínky se nakonec velmi blížily ideálu. Ovšem zdaleka ne v táboře hostů. Poslední dobou kádr jedomělického Sokola decimovaný nemocemi a zraněními dostal tento víkend další ránu. Josef Průcha si přetrhal vazy v kotníku při utkání za slánské „staré pány. Navíc v den zápasu ještě onemocněl Jan Horák! Připomeňme, že Honza Charvát stále laboruje s bolavými koleny stejně jako Petr Laštůvka. K dispozici také nebyl Robert Nedvěd, který stále ještě nedoléčil achilovku. A práce dnes nepustila do hry ani Pavla Vicence. Přesto přijeli jedoměličtí odhodláni napravit poslední nepovedený domácí „match“! Od úvodních minut byl k vidění velmi vyrovnaný duel, ale také mnoho nepřesností. Přesto si v prvém poločase fotbalovější hosté dokáží vytvořit několik solidních příležitostí ke skórování. Jednoznačně největší šanci první poloviny zápasu nevyužije po Krivakově hlavičkovém přizvednutí míče Martin Zahradník. Ten se řítí sám na domácího gólmana, ale své zakončení nezvolí dobře a brankář Unhoště střelu vyráží na roh. Několik nebezpečných centrů a střel pošlou na naši bránu i unhošťští, ovšem také bez úspěchu. Druhé dějství pokračuje opět vyrovnanou hrou obou týmů. Do menších šancí a závarů se postupně dostávají opět obě mužstva. Pak přichází asi osudový moment. Po nepřímém kopu Mrštiny trefuje hlavou brankáře domácích z malého vápna Martin Janda a následný závar končí ranou Petra Kubenky. Ten sestřeluje pouze posledního stojícího obránce. To na druhé straně po podobné „standardce“ střílí hráč Unhoště hlavou vedoucí gól! Opaření hosté si nedokáží vynutit prakticky žádný tlak a už vůbec ne kloudnou příležitost ke vstřelení branky. A tak zahřmí opět na naší straně. Martin Cílek bohužel neudrží „lehčí“ centr ze strany a dvougólové vedení domácích je na světě. Po té se konečně začínáme dostávat do soupeřova vápna i my. Aktivně si počíná především Kubenka, který je svými střelami asi největší hrozbou. Svůj nešťastný střelecký den  nakonec ještě podtrhl Martin Janda střelou z malého vápna do břevna. Ještě než zápas skončí fasuje druhou žlutou kartu od zmatené sudí Roman Vyšata a zadělává na velké trable se skládáním sestavy pro příští „mistrák“.

g

Tento zápas šel určitě zvládnout s mnohem lepším výsledkem, než kterým utkání skončilo. Je jasné, že vzhledem k absenci klíčových hráčů nebude nyní jedomělický Sokol předvádět úchvatné akce a kvalitní kombinace. Je nutné v současné době přidat do hry tolik omílané „srdíčko“ a bojovat o body hlavně vůlí a nasazením! Ale i přesto v tomto zápase (ale i v tom s Braškovem) bylo více fotbalové kvality na naší straně a máme znovu nula bodů! V příštím zápase doma s Mutějovicemi musí tým ukázat opět svou vítěznou tvář!

Trénink čtvrtek 18:00!

7. Roman VyšataŽluté kartyŽluté kartyČervené karty