Sokol Jedomělice vs Sokol Braškov

19.4.2015

Braškov chtěl víc!

Natěšených 130 platících diváků vidělo neskutečně gólový úvod zápasu. Braškovští v něm otočili s velkou dávkou štěstí skóre a určili vítězný směr vývoje utkání. Domácím chyběl nejen Honza Horák, který si odpykával jedno zápasový nepodmíněný trest, ale i Kubenka s Nedvědem. Očekávané střetnutí těchto dvou mužstev, ač téměř z opačných pólů tabulky, skončilo vlastně tak jako obvykle 🙁 . Soupeř se kterým jsme v historii mistrovských střetnutí uhráli pouhý bodík se stal naším prvním katem v jarní části I.B třídy.

Do utkání vstupujeme brankou z rohového kopu na přelomu první a druhé minuty! Petr Jindra potvrzuje svůj čich na góly a jednoduše posílá náš tým do vedení 1:0 svým premiérovým zářezem v dresu „Jedo“! Jenže po pár vteřinách nakopává na branku z cca 40 metrů po souboji uprostřed hřiště skákavý balón hráč hostů a k údivu všech přítomných skončí míč v naší síti 1:1. Neskutečná branka! Neuplyne ani pět minut a rozhodčí píská pokutový kop za Charvátovu ruku po nepřímém kopu Braškova. Cílek vystihne směr, ale nedosáhne 1:2. Tím končí návštěvy hostů v prvním poločase v našem velkém vápně. Naopak jedomělický Sokol rozehrává i přes velmi tvrdý a hrbolatý terén několik krásných akcí. Bohužel malým důrazem či špatně řešenou finální fází se nedaří vyrovnání skóre. V dobrý příležitostech selže hned několik našich ofenzivních hráčů i přesto, že některé kombinace přináší opravdu obrovské šance! Půle končí.

Ovšem do druhé poloviny zápasu vstupujeme velmi špatně. Braškovští s vidinou bodového zisku nás již do šancí nepouští a dobré příležitosti si vytváří spíše oni. Nakonec se jim i zaslouženě podaří jít do dvoubrankového vedení. Jeden z rychlých vpádů do naší obrany znamená opět změnu skóre ve prospěch hostujícího mužstva 1:3. Od této chvíle začínáme konečně soupeře alespoň trošku dostávat pod tlak. Většinu centrů sice sebere soupeřův brankář, ale už se alespoň dostáváme pozvolna do vápna. Po jednom ze soubojů právě uvnitř velkého vápna zahraje rukou obránce hostů a výhodu pokutového kopu dostáváme i my. Bobeš Mrština nezaváhá a snižuje na 2:3. Vykřesává jiskřičku naděje. Další „závary“ již nejsou gólové asi osudově 🙁 . Vrcholem zmaru byla asi tyčka po hlavičce Petra Jindry. Později v závěru utkání totiž soupeř promění jeden ze svých několika sólo nájezdů a dává konečnou podobu výsledku 2:4!

Buďme upřímní, Braškov chtěl víc a zaslouženě se nakonec radoval ze tří bodů. Chyběl důraz v koncovce, obětavost vletět do gólu i za cenu faulu či bolesti. Příležitostí bylo dost! Při pohledu na tabulku a ostatní výsledky nás tento neúspěch může mrzet dvojnásob, ale na druhou stranu jedna prohra z pěti zápasů není vůbec špatná vizitka. Teď teprve pro nás začíná sezóna! Teď se ukáže síla kádru! A příští zápas v Unhošti a hlavně výsledek ukáže směr, kterým se tým tabulkou vydá!

TRÉNINK STŘEDA 18:00!

2. Jan Charvát