FK Chmel Mutějovice vs Sokol Jedomělice

5.10.2014

Bez gólů!

Oba soupeři povzbuzeni předchozími dobrými výsledky se střetli na „nakloněném“ povrchu v mutějovické „Chmel Areně“. Jedoměličtí měli velké problémy se sestavou, neboť Tomáš Henlín odjel plnit své pracovní povinnosti do světa na delší čas, Petr Laštůvka a Richard Knotek absentovali též z pracovních důvodů,  Honza Horák si odpykával trest za své vyloučení, Patrik Plachý pravděpodobně opět přerušuje své působení v týmu a Martin Janda ze známých zdravotních důvodů nebude k dispozici dokonce podzimní části. Nakonec bolavé kolena nepustili od úvodního hvizdu do hry ani Honzu Charváta.

A tak premiérově v základní sestavě dostal šanci Petr Kubenka, který svým výkonem na stoperu rozhodně potěšil. Vůbec celá naše defenzivní obranná řada zahrála výborný zápas. Roman Vyšata tradičně klidný v rozehrávce, zastoupil v soubojích ve vzduchu „Charvyho“ a i oba krajní beci působili velmi jistě a neprostupně. Celé mužstvo si plnilo skvěle defenzivní povinnosti a soupeře pustilo v první půli pouze do jediné šance, ve které domácí útočník přehodil nejen Cílka, ale i naši branku. V té druhé části mutějovičtí zahrozili pouze z několika rohů, ale i tyto závary jsme dokázali poměrně klidně odvrátit. Tak jak jsme na „nulu“ vzadu pečlivě bránili, jsme bohužel i vpředu útočili. Již v prvním dějství kontrolujeme hru a podnikáme výpady do obrany domácích. Několik zajímavých příležitostí nedokážeme dotáhnout dokonce. Zejména Robert Nedvěd s Martinem Zahradníkem ve finální fázi nedokážou zachovat chladnou hlavu a vstřelit vedoucí gól či ho předložit lépe svému spoluhráči.  Ve druhé části hry opět držíme balon a zkoušíme se trpělivě dostat k brance soupeře. Výborné příležitosti má opět Nedvěd, ale ani technický obstřel z hranice vápna, ani rány po souboji Pavla Vicence a ani po skákavém přiťuknutí Josefa Průchy gólem nekončí. A když svůj nájezd ze strany nezakončí gólově ani střelec posledních dnů Bobeš Mrština, končí utkání bezbrankovým stavem.

Smíšené pocity doprovází tým Jedomělic cestou z Mutějovic. Zde šlo určitě uhrát víc. Stejně tak jako na Braškově ztrácíme dva body, které moc mrzí. Navíc v dalším domácím střetnutí hostíme tým z Nižboru, který předvádí na svou nováčkovskou sezónu opravdu obdivuhodné výsledky. Bude to opět boj, tak doufejme, že naši hráči seřídí svá mířidla a potěší své fanoušky třeba tak krásnými góly, jako tomu bylo v předchozím domácím utkání s Unhoští.

3. Martin Patč
4. Robert Nedvěd