Tým potřebuje změnu…..

Takto vzrušující a událostmi nabité poslední roky nezažil náš malý klub snad celou svou existenci. Předseda klubu byl postaven několikrát za svého působení v Jedomělicích před doslova existenční rozhodnutí. Ta nejtěžší se týkala především toho, zda bude fotbalová organizace vůbec pokračovat ve své aktivní činnosti. A proto dnešní starosti hodnotí se stoickým klidem a až nadhledem. Dále zajišťuje svůj milovaný oddíl zejména po ekonomické stránce a hlavně se těší z výsledků posledních let. S napětím již ale očekává novou sezónu a nové výzvy. Vášnivě pro náš web vysvětluje ta nejdůležitější rozhodnutí a cestu po níž se klub vydává.

O odhlášení I.A třídy jsme se již bavili. Ještě je asi brzy, ale nelitujete Vašeho dobrovolného opuštění nejvyšší soutěže, která se kdy v JEDO hrála?

Nelitujeme. Bylo to lákavé si ji vyzkoušet. Když odmyslím poslední zápas, tak jsme ostudu rozhodně neudělali, ba naopak. Dva roky po sobě jsme soutěž zachránili. Tentokráte sice jako první nesestupující, ale s možnostmi jaké máme to stále považuji za zázrak. Fotbal v Jedomělicích už dělám strašně dlouho a starosti posledních let pro mě byly spíše balzámem na duši. Dostali jsme se s klubem na vrchol, o kterém jsme ani nesnili. Zahráli jsme si mistrovské utkání proti týmům, které už jsou třeba i v divizi a nebo mají o poznání bohatší historii. Na naší cestě do I.A třídy jsme museli přeskočit spoustu silných protivníků, mimo jiné třeba i slánské rezervní mužstvo, abychom se mohli později utkat v ostrém zápase dokonce i s jejich pilotním týmem. Pro nás ovšem nic nekončí, neboť v současné I.B třídě budeme soupeřit s mnohem zajímavějšími oddíly než v právě skončeném ročníku. Pro malou organizaci jako jsme my, jsou vždy důležití hráči. Od nich jsme v poslední době cítili, že už nemůžou a nejsou schopni, v tom složením v jakém jsme soutěž dohrávali, výkonnostně odevzdávat, to co by pro A třídní úroveň odevzdávat měli. Kostra týmu samozřejmě stárne. Není náhodou, že je pro současný kádr prioritou dětské hřiště v našem sportovním areálu 🙂

Takže dětské hřiště už opravdu bude?

Ano. Během podzimní části soutěže určitě bude. Je to přece jenom investice, takže se to trochu táhlo, ale nyní už ho mohu slíbit. Vnímáme to jako nutnost.

Zmínil jste se o tom, že kostra týmu stárne. Jak to ale bude dál?

Stárne, ale pár let před sebou ještě určitě má. Otěže však musí přebírat mladší. To je přirozený jev. Velká odpovědnost se postupně přesune na Vojtu Horu, Martina Zahradníka, ale i Ríšu Knotka mladšího. To by měli být tahouni let budoucích. Samozřejmě chceme přivádět dále mladé hráče, jako se nám to povedlo nyní v podobě Josefa a Jiřího Pospíšila. Je však také pravdou, že v současném amatérském fotbale probíhá doslova boj mezi kluby o jednotlivé hráče. My rozhodně na pilu netlačíme, ale stále dokážeme dělat velmi zajímavé přestupy.

Tím se i dostáváme k otázce kádru pro I.B třídu. Představte fanouškům konkrétněji letní pohyb v kádru.

Odešel dle dohody Michal Buzek zpět do Přední Kopaniny. Petr Jindra se rozhodl ukončit své působení u nás a přestoupil do Buštěhradu. Oběma hráčům je nutno upřímně poděkovat, za to co odvedli pro fotbal v JEDO! Roman Vyšata se nakonec rozhodl ukončit aktivní hraní a definitivně oznámil konec. Pro Romana bychom rádi přichystali nějakou rozlučkovou akci, neboť toho u nás odehrál hodně a v klubové historii má své místo. Josef Průcha spíše „prchnul“ než odešel, ale o tom raději mluvit nebudeme. Navíc toho v posledním roce za nás moc nenahrál. Ostatní hráči zůstávají. Věříme a doufáme, že i Honza Charvát se časem ještě k týmu připojí a uvidíme ho opět na hřišti. Co se příchodů týče, tak zatím mohu oznámit tři posily. Josef Pospíšil z SK Slaný. Jiří Pospíšil ze Sokola Hrdlív a Vasil Jalaghonia z AFK Tuchlovice.

Můžete představit příchozí konkrétněji? Proč právě oni a chystáte ještě něco?

Josef Pospíšil už u nás krátce působil a bylo jen otázkou času, kdy se k nám vrátí. Brankářský post jsme potřebovali nutně vyřešit i směrem do budoucnosti. Pepa ve svých osmnácti letech bude chytat I.B třídu, takže pro jeho růst ideální příležitost. Navíc je to charakterní kluk se vztahem k JEDO. Jeho děda patří k legendám našeho klubu. Byl to vůbec první brankář jedomělického oddílu založeného v roce 1965. Hádejte s jakým číslem na zádech bude nastupovat jeho vnuk… Druhým Pospíšilem v týmu bude Jiří. Ještě mladší defenzivní hráč, který bude nejdříve sbírat hlavně zkušenosti. Charakterizuje ho zejména nebojácnost. Syn místního starosty pomůže výrazně srazit věkový průměr mužstva a měla by mu patřit budoucnost v naší obranné řadě. Mediálně nejznámějším posílením bude určitě příchod Vasila Jalaghoniy. Cílili jsme na rychlého ofenzivního borce, schopného rozhodovat zápasy. On tyto parametry splňuje. A přestože bylo trochu složitější ho k nám dostat, povedlo se. Celý transfer již zbývá jen administrativně dořešit. Dále jako posilu vnímáme i zapojení Petra Kubenky, kterého trenéři oslovili jako hráče, nikoliv jako brankáře. Jsme rádi, že se rozhodl zůstat i Patrik Krivak, který řešil několik nabídek. Případné další příchody vidíme reálněji spíše až v zimní přestávce. Těch změn je teď přece jen více, včetně nového trenéra.

Nový trenér, nový začátek? Co přesně si slibujete od této změny?

Libor Hovorka byl naše první volba. Na společné schůzce jsme se na všech podstatných věcech shodli. Cítíme, že tým potřebuje změnu. Chceme více tréninkového úsilí a také rozložení zápasového zatížení na všechny členy kádru. Žádné výsledkové cíle si nedáváme. Důležité je znovu nastavit pravidla uvnitř týmu. Příchod Libora rozšiřuje i naši členskou základnu, která se stará o celý oddíl. Práce je hodně a lidí málo. Po té, co nás bohužel tragicky opustil Milan Glaw, jsme si museli přerozdělit činnosti, a i tak by se nám do vedení ještě jeden, do fotbalu zapálený člověk, hodil.

Tréninky – to je veliké téma. Opravdu věříte v hojnější účast?

Co jsme měli možnost vidět a slyšet, tak v I.A třídě téměř všechna mužstva trénovala minimálně dvakrát v týdnu za solidní účasti. Tam prostě ten rozdíl v herním projevu musel být vidět. Nyní co víme, tak v B třídě je to někde podobné. Doksy, Vraný atd. trénují dá se říci velmi poctivě. Již teď víme, že během srpna spousta našich hráčů ještě dojíždí dovolené, takže ta účast asi ze začátku bude podobná té jarní. Budu s trenéry tlačit na to, aby se v sezóně skutečně trénovalo. Reálná je účast vždy minimálně deseti lidí, jinak vlastně i postrádá trénink smysl.

Výsledkové cíle si tedy nedáváte. Přesto prozraďte jak vidíte nadcházející ročník?

Bude to hodně zajímavé. Spousta derby zápasů. Myslím, že soutěž bude vyrovnaná. Doksy a Velká Dobrá vypadají silně a my je máme hned v prvních dvou kolech.  Každá výhra bude asi hodně cenná a zejména doma musíme začít opět vyhrávat!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *