Nakonec nejen Doksy, ale i Jedomělice postupují do I.A třídy!

Neskutečný veletoč informací se udál po posledním kole „Fair Credit“ I.B třídy. A proto jsme nuceni poopravit poslední náš článek (níže) vydaný po původním zamítavém stanovisku klubu směrem k postupu do vyšší soutěže! Po zveřejnění důvodů odmítnutí A třídy se strhla „vlna nevole“ nejen v hráčském kádru, ale i mezi příznivci a podporovateli našeho oddílu. Zejména pak i nové finanční zdroje donutili předsedu TJ Sokol Jedomělice Josefa Nedvěda svolat mimořádné zasedání s nejužším vedením obce. Věcná debata, které se účastnili, nejen členové Sokola, ale hlavně samotní hráči nakonec vyústila v postupové rozhodnutí!

Oficiálně TJ Sokol Jedomělice přijal nabídku a v pátek 19.6. 2015 přihlásil I.A třídu středočeského kraje! Vedení klubu si nadále stojí za svým předchozím prohlášením o naší účasti ve vyšší soutěži s tím rozdílem, že postup akceptuje! Nejužší vedení tak na sebe, kromě příprav na výroční oslavy, nabalilo další povinnosti spojené s technickými, finančními, ale i sportovními podmínkami pro novou soutěž! V žádném případě nechceme svojí účastí devalvovat úroveň nové soutěže a proto ihned začínáme pracovat na rozšíření hráčského kádru a na odpovídajícím zázemí.

Copy of 0001

I.A třída v Jedomělicích!

Klub si dal neskutečný dáreček k padesátiletému výročí nebo lépe řečeno spíše závazek. Doslova „sci-fi“ soutěž pro náš Sokol, který v roce 2009 kopal ještě nejnižší soutěž v zemi! Ale od roku 2011 se daly věci nezadržitelně do pohybu. Posuďte sami – 2012 postup do okresního přeboru, 2013 postup do I.B třídy a nyní 2015 dokonce postup do I.A třídy! Extrémně náročný ročník čeká na náš oddíl! K tomuto tématu se však vrátíme až po slavnostech, na které se nyní všichni v klubu soustředí.

Příběh skutečně nekončí!

Další famózní sezóna v Jedomělicích je zakončená druhou příčkou znamenající postupovou pozici! Opět po dalším roce překonané nejlepší umístění v historii klubu! Nejvíce nastřílených branek v celé soutěži navíc znovu zvýrazňuje ofenzivní styl, kterým se mužstvo snaží prezentovat! Opravdu skvělý ročník sehráli hráči Sokola a připravili tak vlastně svým výsledkem pro vedení fotbalového oddílu přetěžké rozhodování a velmi složité vyhodnocování, zda přijmout postupovou nabídku.

Oficiální prohlášení TJ Sokol Jedomělice:

Nejužší vedení našeho klubu pečlivě zvážilo možnost postupu do I.A třídy Středočeského kraje a rozhodlo se tuto nabídku neakceptovat. Hlavním důvodem je samozřejmě ekonomická náročnost soutěže, ale i otázka smysluplnosti našeho učinkování v I.A třídě. Větší ambice než-li okresní jsme v klubu nikdy neměli. Už I.B třída je totálně nad plán. Musíme se vždy dívat dopředu a dělat rozhodnutí s ohledem na budoucnost klubu. Možná i toto uvažování nás na rozdíl od jiných oddílů dostalo až na tuto úroveň a do této pozice. Chováme se ekonomicky. Hrajeme srdcem a i samotní hráči musí přispívat finančně a pracovně, abychom mohli vůbec fungovat. Radši vynaložíme prostředky na přestup fotbalisty k nám, než na vyšší soutěž. V budoucnu plánujeme větší investice do zázemí včetně hrací plochy. To nám dává mnohem větší smysl!

TJ Sokol Jedomělice

Předseda klubu Josef Nedvěd pro náš web:

Bylo to velmi lákavé. Soutěž, která nás ani ve snu nenapadla najednou u nás. Nedokázali bychom se ale takhle rychle připravit finančně ani sportovně. Víme, že někteří naši hráči budou tímto rozhodnutím zklamáni, ale musíme skutečně myslet a plánovat dále než jen na nadcházející rok. Pokud by se v příštím roce situace opakovala, budeme již na ní mnohem lépe připraveni.

Gentlemansky alespoň ušetříme „ponížení“ slánskému áčku, které tak naštěstí nebude muset na „mistrák“ do Jedomělic 🙂 

Josef Nedvěd

předseda TJ Sokol Jedomělice

 IMG_6849

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *