Sokol Jedomělice vs Tatran Rako Rakovník B

14.4.2019

Taková malá válka…

Důležitý střet naši borci nakonec zvládli. Po pěti gólové prohře JEDO v Hostouni nás rezerva Tatranu Rakovník měla šanci bodově dotáhnout v tabulce Prodiet I.B třídy. Naštěstí byl bodový útok hostů odražen. Přitom se nedělní den nevyvíjel vůbec dobře. Vrásky trenérům, nedělala ani tak lezavá víkendová zima, ale především kumulující se zápasové omluvenky (ale i „ne-omluvenky“) 🙁 Ke vší smůle ještě teplota nepustila na hřiště Drbotu a bolavé koleno Švarce. Po půlhodině hry si obnovil zranění kotníku Henlín, takže „široký“ kádr domácích musel projít skutečnou zatěžkávací zkouškou 🙂 Naštěstí byl připravený nastoupit i trenér Charvát. Kterého patnáct minut hry poslalo snad rovnou do nemocnice (levé rameno). Neskutečný pech! 🙁

Dobře připravení hosté prokazovali od začátku značnou touhu bodovat. Nasazení a vůle soupeři rozhodně nechyběla. Naši ovšem nastoupili také s viditelným odhodláním odčinit smolný debakl z posledního kola, a tak se na hřišti odehrával urputný boj plný osobních soubojů. Obě mužstva se férově prala o výsledek. Ač měl největší příležitost úvodu utkání Zahradník, do vedení šel Tatran. Před poločasovým hvizdem však „Zahry“ zužitkuje Procházkovu krásnou pobídku a je zaslouženě srovnáno – 1:1. Druhá pětačtyřicetiminutovka přinesla podstatně větší vzrušení a to na obou stranách hrací plochy. Největší možnost hostujícího protivníka končí naštěstí jen na tyči naší branky. Na druhé straně se Nedvědův nájezd a zakončení odráží o tyč přímo do sítě – 2:1! Nervy drásající poslední čtvrt hodinka sebou nese šance obou soků. Tu největší tatranskou řeší na poslední chvíli naše obrana a hlavně také skvělý brankářský zákrok dnes naprosto spolehlivého Josefa Pospíšila. Když už se ani jeden z týmů netrefí ani z trestných kopů z poza vápna, zůstávají drahocenné body doma!

Velmi vyrovnané střetnutí. Tatran byl moc nebezpečný, zejména v druhé půli se dostával až moc snadno do zakončení. Oproti podzimnímu souboji se však štěstí tentokrát přiklonilo k nám! Není moc času na léčení šrámů, a proto bude nyní potřeba každého jedince z kádru, aby se zodpovědně připravil a pomohl. V Zavidově nás totiž nečeká nic lehkého. Následující dvě kola budou třaskavá. Poměříme síly s prvními dvěma týmy tabulky. Soutěž se rozjela na plné obrátky!

3. Petr Bakos
4. Robert NedvědGól