Sokol Jedomělice vs TJ Unhošť

26.8.2018

Nálož emocí hned na úvod 🙂

První mistrovský střet v domácím prostředí. Loučení se s Petrem Laštůvkou. Premiéra pro spoustu nových hráčů, ale i jednoho z trenérů. Nábojů měl nedělní zápas skutečně několik. Možná i z těchto důvodů se nesla úvodní polovina střetnutí v poněkud nervóznějším projevu. Jedomělický sokol se pokoušel kombinačně přejít vpřed zejména po stranách, ale šancích v prvém dějství bylo poskrovnu. Naopak jak už to tradičně v Jedomělicích bývá, tak z první šance a vlastně i návštěvy soupeře v našem vápně se mění skóre hned. Unhošť zkušeně zakončí naši špatně rozehranou standardní situaci a vede 1:0. Po zbytek poločasu marně dobýváme hostující svatyni. Příležitosti Mrštiny, Bakose a Nedvěda gólem nekončí. Ovšem úplně vyloženou brankovou možnost si vytvořit nedokážeme. Soupeř se na dostřel dostane ještě jednou a je jen štěstí, že v ideální pozici nedokáže lépe zakončit. Do druhého dějství trenéři pozmění středové rozestavení. Erik Rezek nahrazuje zraněného Vojtu Horu a začíná na své straně hřiště řádit! Hned v úvodu druhé poloviny utkání však přežijeme díky Josefu Pospíšilovi v naší brance pohromu, abychom konečně udeřili gólově i my. Akcí od našeho vápna po ose Nedvěd – Procházka – Rezek. Posledně jmenovaný skvěle potáhne míč hluboko do vápna a zpětnou přihrávkou najde volného Petra Bakose, který srovnává vývoj střetnutí na 1:1. V těchto momentech se dostáváme před soupeřovu branku snadněji. Zastavit nás dokáže maximálně praporek pomezního rozhodčího 🙁 Což postupem času končí i vyloučením velmi překvapeného Martina Zahradníka. Asi nejslušnější člen našeho kádru inkasuje druhou žlutou za protesty a míří pod sprchy. Je to šok pro všechny přítomné a veliká rána do našich útočných plánů. Jenže pocit křivdy občas dělá divy. Od této chvíli na hřišti dominuje jen domácí mužstvo. Ač oslabené o jednoho hráče, žene se dále za vítězstvím. Povedené střídání v podobě nástupu Honzi Horáka na hrací plochu pak přináší i kýžené vedení! Po rychlém rozehrání Pospíšila od naší branky se vpředu úspěšně perou Bakos s Horákem. Na konci celé akce důrazného dua spouští vítěznou střelou obrovskou radost “Hory”. Vedeme 2:1! S koncem zápasu přichází ještě jedna lahůdka. Roman Vyšata zachová klidnou hlavu na hranici vápna a nabije Bakosovi. Ten zavěsí nekompromisně na 3-1. “Bakymu” patří tento duel! Skvělá premiéra. Stejně tak se předvedli výborně v našem dresu další nováčci Procházka s Rezkem a také Švarc s Vyšatou.

Z mého pohledu jsme dnes odehráli zápas, na který jsme v JEDO dlouho čekali. Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem, vytvořili si víc gólových příležitostí a zaslouženě vyhráli. Tým zaslouží uznání za to, jak zápas otočil a i v 10 jsme soupeře přehráli. Pro takové zápasy se fotbal dělá a takové vítězství dává týmu sílu a sebevědomí„: zhodnotil zápas Jan Charvát. Druhý z trenérů Libor Hovorka dodal: „Nervóznější první poločas. Atmosféru ještě více vyostřilo tendenční rozhodování sudích. Vrcholem byla červená karta pro Zahradníka. Vyhráli jsme ale naprosto zaslouženě. Výborně nás podržel i brankář Pospíšil.

V dnešní řeži svůj tým opět skvěle a „slyšitelně“ podporovali JEDO ULTRAS FANS! Atmosféru měl souboj úvodního kola díky nim opravdu famózní. K dalšímu střetu zajíždíme v sobotu do Klobuk. Soupeř uspěl v prvním kole v derby ve Vraném, což je velmi cenné vítězství. Pojeďte s námi!

3. Petr BakosGólGólAsistence
4. Robert NedvědŽluté karty