TJ Sparta Lužná vs Sokol Jedomělice

12.5.2018

Z Lužné s prázdnou!

Náročný „anglický“ týden zakončen nečekanou porážkou na půdě beznadějně posledního týmu tabulky PRODIET I.B třídy skupiny „A“. S téměř kompletním kádrem a papírově silnou základní jedenáctkou dorazili fotbalisté Jedomělic do příjemně přírodního – sportovního areálu v Lužné. Navíc s velikou diváckou podporou v zádech. JEDO Fans klub pak ještě více umocnil tu pravou fotbalovou atmosféru. Bohužel výkon našich borců nebyl zdaleka optimální. Snahu a nasazení asi nelze vzhledem k fyzickým limitům jednotlivců upřít. Avšak kvalitu a fotbalovost prostě jedomělický sokol k Rakovníku nepřivezl.

Domácí tým působil po celé střetnutí semknutým dojmem a s výrazně větší touhou po úspěchu. I přes své tabulkové postavení předvedl velmi sympatický výkon a projev. Žádné záludnosti, ale obrovské nasazení a chuť prát se o body. Našim hráčům opravdu nešla upřít bojovnost, ale s formou se v tento den absolutně minuli. Možná i úbytek sil – třetí zápas v sedmi dnech výkon ovlivnil. Do obou poločasů přitom hosté vstupují velmi aktivně a vše působí spíše dojmem, že je to otázka času, kdy vstřelíme branku. Jenže tlak postupně vždy vyprchá. Vyloženější šance má v první půli rozhodně soupeř. A v druhém dějství po sérii triviálních chyb a vlastně při první návštěvě Lužné v našem vápně, dokonce střílí domácí vítěznou brankou. Jsme opaření a dostat se do vyložené příležitosti se vůbec nedaří, ale i ty přichází. Leč finální řešení a samotné zakončení je v tomto utkání naprosto zoufalé. Sparta Lužná vítězí zcela zaslouženě 1:0.

Pro udržení bezpečného odstupu od sestupových vod jsme tři body z tohoto střetu prostě potřebovali. Sami sobě komplikujeme sezónu, ale stále máme vše ve svých rukou. Doufejme že naši borci budou chtít tento výpadek co nejdříve odčinit a body ještě posbírají. Ale důležitější je se fotbalem opět bavit a hlavně přinášet radost i těm co nás podporují. Vždyť jen k tomuto kolu s námi přijela strašná spousta příznivců a náš výkon je musel zklamat. Vrátí v dalším kole tým svým výkonem úsměv na tvář svým fanouškům?!

3. Petr Kubenka
2. Jan Charvát