TJ Sokol Vraný vs Sokol Jedomělice

29.4.2018

Naivní hra JEDO!

Téměř kompletní kádr jedomělického sokola se postavil tomu vranskému. Před výbornou návštěvou byl k vidění hodně otevřený fotbal. Bohužel ledabylé až naivní bránění hostujícího týmu souběžně s katastrofálním zakončením většiny útočných akcí stálo naše hráče tři body, které tentokrát byly doslova na dosah. Nemohoucnost finálního řešení v našem podání kontrastovala s jednoduchým a efektivním způsobem hry domácího mužstva. Přitom začátek zápasu byl nad očekávání. Brzké vedení a strašná spousta nadějně vyhlížejících akcí a velikých možností k navýšení skóre. Vraný přežilo se štěstím úvodních dvacet minut a začalo úřadovat domácí útočné duo! Jedoměličtí vypadli ze hry, a to i přesto že si nadále dokázali vytvářet příležitosti. Ty končily nepřesnou poslední přihrávkou či centrem a nebo ke vší smůle jen na brankové konstrukci. Zatímco „vraný“ koně stylem jak přes kopírák – dlouhý balon (snad vždy ho podběhneme) na útočníka a rychle do zakončení, ještě do poločasu otáčí výsledek střetnutí. V druhém dějství při našem spíše platonickém tlaku se jen umocní jejich systém hry a dochází k neustálým výpadům a šancím. V podstatě nás poráží útočníci soupeře! Nutno ale dodat, že hlavně týmové pojetí domácích bylo základem úspěchu. Vždyť kolikrát třeba dokázali zatáhnout za ruční brzdu v podobě faulu při našem výborně vypadajícím útoku po zisku míče – za což sice inkasovali čtyři žluté karty, ale nenechali nás prostě kombinaci dohrát! A Jedomělice? Ti dávali soupeři vždy možnost akci dokončit, hlavně nepřerušovat asi….. Žluté sbíráme jen za řeči. Nedvěd a Horák to je kolorit a tragédie zároveň (i když pomezní pod vlivem se nevidí často). Ale je až s podivem kolik dopřáváme všem soupeřům prostoru – zkuste si dát gól. Přitom sami „zazdíme“ co se dá! Co je však nejhorší?! Že od první minuty utkání jeden vyčítá druhému jakoukoliv prkotinu. Každý ví všechno nejlíp, každý je mistr světa! Ale co dělá pro úspěch v zápase, jak trénuje, jak se připravuje na víkendový duel?! Asi jen pár jedinců může mít klidné svědomí….

3. Petr Kubenka
4. Robert NedvědŽluté kartyŽluté kartyČervené karty