Sokol Jedomělice vs FK Dobrovice B

5.6.2016

Mise splněna!

Jedoměličtí na svém domácím hřišti oplatili podzimní porážku rezervnímu týmu FK Dobrovice. Dvě kola před koncem soutěže tak získali definitivní jistotu záchrany Sport Invest I.A třídy i pro ročník příští.

Opatrný začátek utkání a dá se říci lákání soupeře k otevření své poloviny hřiště 🙂 Takto se prezentoval náš tým v úvodním dějstvím a vlastně z této cesty po celý zápas neustoupil. Odměnou bylo jasné vítězství 4:0 a spousta dalších vyložených příležitostí. Zejména v prvém poločase se ovšem čekalo i přes veliké šance Zahradníka, Kubenky, Mrštiny a Nedvěda na vedoucí branku dlouho. Dobrovičtí zahrozili jen přímým kopem, který ale skvěle lapil Daniel Borský. Na druhé straně po chvíli rychle rozehraje autové vhazování „Kubas“ a Nedvěd připraví pohodlnou pozici ke skórování Petržílkovi – 1:0. Za tohoto stavu se odchází i do kabin.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce ze svého záměru neustupujeme ani o malý kousek a dále koncentrovaně útočíme na svůj tříbodový cíl. Opět rychle rozehraný aut a Mrština střílí svůj 13. gól sezóny. Další branku přidá jak jinak než skvěle hrající Michal Buzek krásným obstřelením hostujícího brankáře – 3:0. V závěru zápasu pak Kubenka vybojuje v souboji míč, který Pavel Vicenec přehozením gólmana posílá do soupeřovy sítě – 4:0! Úžasný výsledek nakonec svítí na světelné tabuli i po konečném hvizdu hlavního rozhodčího.

Soutěž můžeme nejhůře zakončit na 13. příčce(díky lepšímu vzájemnému zápasu s Radimí), v dosahu je ale i umístění blížící se středu tabulky. Především výborně zvládnuté domácí souboje nám daly jistotu možnosti setrvání v této krajské společnosti. Na dosah je i bodové překonaní jarního zisku 16ti bodů. Příště hrají Jedo opět doma! Přijedou Červené Pečky a zde bude určitě snaží získat body, než-li v posledním kole na hřišti vítěze naší skupiny v Brandýse nad Labem.

Nyní čeká klub zásadní rozhodnutí. Analýza finanční i sportovní povede k verdiktu o tom, kterou krajskou soutěž TJ Sokol Jedomělice příští ročník přihlásí. Budeme ihned informovat – sledujte nás!

JEDOFOREVER

3. Petr KubenkaAsistence