Nová sezóna – nový realizační tým

Sokol Jedomělice vstoupí do I.B třídy s novým koučem. Hlavní trenérskou pozici přijal Libor Hovorka. Vedením klubu avizovaná změna je tu. „Rozhodnutí o změně na trenérském postu padlo již v průběhu jarní části soutěže. V rámci nejužšího vedení jsme se na Liborovi jasně shodli. Velikou výhodou je, že zná prostředí a v podstatě i kádr.: sděluje předseda Josef Nedvěd.

Nový lodivod Sokola Jedomělice je úspěšným futsalovým trenérem a hlavně jedním ze zakladatelů tohoto sportu na Kladensku. Ve futsalovém prostředí dlouhodobě působí i jako rozhodčí a stále ještě aktivně zejména v brankářském dresu. Nového kouče, jehož zdobí inženýrský titul před jménem, jsme dokonce měli možnost vídat i v dresu JEDO, kde končil s aktivní fotbalovou kariérou. Přijmutí nové zodpovědnosti se pro Libora nerodilo lehce: „Popravdě jsem nejdříve odmítl z důvodu své vytíženosti. Postupem času jsem se ale rozhodl – možná i proto, že zájem dále trval – tuto výzvu přijmout a pomoci. Další důležitou skutečností, kterou si musel nový první muž jedomělické lavičky v hlavě srovnat jsou menší zkušenosti s fotbalovým trenérstvím. „Jako futsalový kouč už nějaké zkušenosti mám. Jak se dělá fotbal v Jedomělicích, dobře vím a na všech podstatných věcech jsme se s vedením shodli, takže jdeme do toho. Respektuji volnější, rodinné nastavení, ale nějaká pravidla být musí. Ty si samozřejmě s týmem co nejdříve vyjasníme. Co je zásadní, musí se začít více trénovat! Nejde o nějaké běhání v kopcích, ale o kondici s balónem. Viděl jsem několik zápasů a fyzicky to není dobré„: trefně doplnil hlavní kouč.

Na asistentský post se vrací Robert Nedvěd, který převzal i část agendy sekretariátu. Vedoucím mužstva se stává Richard Knotek. Jedoměličtí si slibují od nového nastavení hodně, ale žádný vysněný výsledkový cíl nečekejte. „My jsme hlavně rádi, že Libor nabídku přijal. O povinnosti uvnitř organizace se logicky podělí více lidí. Sportovně v žádném případě nechceme hrát jen na výsledek. Jde nám i o herní projev, ale hlavně o dobrou atmosféru v kabině-klubu. Do sezóny vstoupíme nejspíše s užším kádrem, než tomu bylo v předchozích dvou letech, ale chceme, aby v zápřahu byli všichni. Přesto mohu prozradit, že minimálně jedno zajímavé jméno nejspíš přivedeme„: doplňuje Josef Nedvěd.

Ohledně příchodů a odchodů je momentálně velmi živo a vedení má opravdu napilno. Nový vůdce je s plánovaným kádrem spokojen, ale určitě by se nebránil ještě příchodu posily do středu obrany. „Na odchodu z kádru jsou kromě Michala Buzka víceméně hráči, kteří toho za poslední půlrok u nás moc nenahráli. Navíc jednání stále probíhají a personálně se toho ještě může hodně změnit. Ještě neznáme rozhodnutí Romana Vyšaty, a tak nás nejvíce tlačí bota ohledně obranného středového postu, tam bychom si mohli snad i vyhlásit inzerát 🙂„: zodpovídá otázku kádru s úsměvem jeden z nejvyšších členů vedení Pavel Vicenec.

REALIZAČNÍ TÝM

Hlavní trenér – LIBOR HOVORKA

Asistent trenéra – ROBERT NEDVĚD

Vedoucí mužstva – RICHARD KNOTEK

Týmový lékař – TOMÁŠ HENLÍN

Poradce-konzultant trenérského týmu – JOSEF NEDVĚD

• Nový kouč jedomělického sokola je i úspěšným futsalovým trenérem a rozhodčím. Již několikrát přebíral ocenění ve slánské anketě Sportovec roku. Doufejme, že stejně úspěšně si bude Libor počínat i v roli fotbalového trenéra Sokola Jedomělic.

ROZLOSOVÁNÍ NOVÉHO SOUTĚŽNÍHO ROČNÍKU – 2017/18

Losovací aktiv 13.7. v Národním domě na Vinohradech potvrdil již SKFS zveřejněné rozlosování a termínovou listinu krajských soutěží. Seznam účastníků PRODIET I.B třídy skupiny „A“ přinášíme níže. Stejně tak i pořadí soutěže slušnosti za minulý ročník. Jehož vítěz si odnesl odměnu ve výši 30 tisíc korun (druhý v pořadí 25 a třetí 20 tisíc korun).

Rozlosování PRODIET I.B třídy skupiny A – 2017/18

Pořadí soutěže slušnosti I.A třída skupina A – 106/17