Kolbuch-600x600„Kolbi“ z Malíkovic válí v dresu Jedomělic už několik let. Současný hrající fotbalový inventář klubu má formu a pozici takovou, že mu vynesla dokonce kapitánskou pásku! Krajní obránce či záložník zažívá výbornou sezónu, navíc nezvykle zatím i bez červené karty 🙂 . Stále svobodný a nezadaný Vlastimil Kolbuch je svým způsobem jedomělický profesionální fotbalista, který již netrpělivě vyhlíží tu pravou životní lásku 🙂 .

Vlasto představ podrobněji svůj fotbalový životopis?

Fotbal jsem začal hrát v 8 letech za žáky v Kačici. Přivedli mě k němu můj táta s dědou. Po žácích jsem začal hrát ve slánském dorostu, kde to nebylo fotbalově ono, nenastupoval jsem pravidelně. A i kvůli špatnému prospěchu ve škole jsem po roce ve Slaném skončil. Po krátké pauze jsem začal jezdit na tréninky do „Jedo“ s mým kamarádem Martinem Suchopárkem, který už v té době válel v dresu tamního áčka. Na tréninku jsme se domluvili s trenérem Pepou Nedvěděm  že můžu chodit pravidelně trénovat a uděláme přestup do Jedomělic. Musím se přiznat, že hned na začátku jsem na trenéra udělal menší podvod, teď už to můžu říct. Pamatuju si, jak se mě ptal na jakém postu hraju. Já od žáků i v dorostu hrál stopera nebo krajního obránce, ale vždy jsem chtěl dávat góly, tak jsem odpověděl, že v útoku. Tam jsem i pár sezón odehrál, teď hraju ale opět obránce, tam kde jsem dříve začínal. Tím se chci dnešnímu prezidentovi klubu omluvit, PROMIŇ PEPO 🙁 .

V „Jedo“ si už zažil opravdu mnoho. Přesto je nějaká doba, která Ti utkvěla v paměti nejvíce?

Nejvíce asi úplné začátky v „Jedo“. Jako mladý vykulený klouček jsem přišel do kabiny a tam seděly dřívější velké hvězdy, jako byl Jirka Roubal, Richard Knotek, Tomáš Nový, dnešní kotelník Venca Hébr, kluci které znám z Malíkovic jako je Pavel Čečrdle a Honza Suchopárek. Pak stojí určitě za zmínku posledních pět let, kdy se hodně posiloval tým, postupovalo se, stavěli se střídačky, celkově se to v „Jedo“ hodně zvedlo, je vidět že se lidé kolem fotbalu hodně snaží a záleží jim na tom, co dělají.

IMG_3386

Svým způsobem můžeš i rekapitulovat poslední dekádu jedomělického fotbalu. Byl jsi vlastně osobně přítomen u všeho podstatného. Jak se klub vyvíjel z Tvého pohledu?

Když jsem přišel do Jedomělic tak se zde hrála třetí třída. Kolikrát se odjíždělo na zápas v 11 lidech, někdy ani to ne. Byl jsem bohužel i u sestupu do „pralesa“, který se hrál dvě sezony.  Tam začala obměna kádru, která přinesla opět postup do třetí třídy. Kde jsme také nezůstali moc dlouho a nastala ta neuvěřitelná jízda, kdy jsme projeli okresem a zastavili se až v I.B třídě.

S blížícími se oslavami 50.letého výročí založení oddílu zažívá klub svou nejúspěšnější sezónu v historii. Již teď je totiž více než pravděpodobné, že současný tým dosáhne nejlepšího výsledku v celé své historii. Jak se poslouchají tato slova? A vnímáte to jako tým?

Jako tým to vnímáme, větší část týmu spolu hraje už delší dobu. Myslím, že jim záleží stejně jako mě na tom, abychom zrovna v roce kulatého výročí fotbalu v Jedomělicích dosáhli co nejlepšího umístění a pořádně si pak užili tolik očekávané oslavy 🙂 .

IMG_0267

A v tom Ty vedeš jako kapitán tým do boje o body v nejvyšší soutěži, která se zde hrála. Jaký je to pocit? Vnímáš to jako ocenění své práce?

Je to hezké dělat kapitána, ještě v takové soutěži jako je B.třída. Před zápasem s Nižborem jsem vůbec nečekal, že bych dostal pásku zrovna já, protože máme v týmu pár starších a zkušenějších hráčů, ale jsem rád, že mám důvěru 🙂 .

Poslední zápas skončil remízou. Jak Ty hodnotíš utkání v Nižboru a jak probíhající průběh jara?

Začátek jara se nám hodně vydařil. Série čtyř výher v řadě mluví za vše. Posledních pár zápasů to není z naší strany úplně ono, máme hodně zraněných a to se hodně projevilo na naší hře. To platí i o posledním zápasu, kde i terén nebyl zrovna ideální.

IMG_3508

Klub se netají tím, že by rád zaútočil na „pódiová“ umístění. Je reálné udržet či vylepšit současnou třetí pozici?

Reálné to určitě je, i když poslední tři zápasy, máme těžké soupeře ze špičky tabulky. Tam uvidíme, jak to zvládneme.

Jak si spokojen se svými výkony a herním vytížením?

Moje výkony bych moc nerad komentoval, ale trenérovi se asi líbí, jak hraji, protože zatím nastupuji pravidelně. V téhle konkurenci, kdy máme v týmu 20 hráčů, jsem rád za každou minutu.

11146442_561958897278393_3685952260977876390_o

Poslední léta zažíváš fotbal před zvýšeným zájmem diváků. Jak se Ti hraje ve fandící se atmosféře a svým způsobem i pod menším tlakem veřejnosti, na který si asi nebyl zvyklý?

Diváci jsou super, nikde jinde jsem takové fanoušky nezažil. Každému se hraje lépe, když se přijde podívat hodně lidí a fandí se, i když se prohrává, ženou vás pořád dopředu. Klobouk dolů!

Občas se dopustíš zbytečného faulu v podobě oplácení či se „nešetrně“ vyjádříš směrem k rozhodčím. Je těžké pro Tebe udržet nervy ve vypjatých chvilkách?

Pro mě je to hodně těžké udržet se v klidu. Celý zápas moc prožívám, když se nám nedaří nebo rozhodčí něco „splete“, potom se nešetrně vyjádřím a vypustím nějaké „pussy“ 🙂 . Myslím, že poslední dobou se docela držím, tato sezóna ZATÍM bez červené karty 🙂 .

IMG_2736

Pověstná je především Tvá červená karta z rakovnického Tatranu. Kolikrát si za svou kariéru byl vyloučen, dokážeš spočítat?

Nepamatuji si přesně kolikrát, víc jak pětkrát to nebylo. Zase takový sprosťák nejsem. Všechny červené karty byly za nesportovní chování, nadávky, zakopnuté míče po odpískání atd., to vím určitě.

Jako jeden ze služebně nejstarších hráčů týmu a v souvislosti s tím, že Tě vlastně zaměstnává předseda klubu, často slýcháš narážky o tom, že jsi profesionální fotbalista z Jedomělic 🙂 . Vadí Ti vtípky na Tvůj účet a též přirozeně vždy i přísnější hodnocení Tvých výkonů?

V kabině si děláme srandu ze všeho, takže narážky na to, kde pracuji, mi nevadí a vůbec si to neberu osobně 🙁 . Hodnocení mých výkonů, co k tomu říct, beru za to peníze, tak holt musí být kritika větší než u ostatních 🙂 🙂 🙂 .

IMG_9870

Dalším vděčným tématem kabiny je vztah Tvé sestry s Tvým spoluhráčem Martinem Zahradníkem. Sestru si „Zahrymu“ dohodil Ty 🙂 ?

Takovou otázku jsem nečekal 🙂 . „Zahrymu“ jsem mojí sestru nedohodil. Občas mám pocit, že Martinovi mojí sestru dohodili Jandys s Bicanem. Mají neustálou starost, jak vztah pokračuje a jak se dále vyvíjí 🙂 .

A jak to máš momentálně Ty? Stále „single“?

Ano, momentálně nemám žádný vážný vztah 🙁 .

Pro všechny fanynky – Vlasta je na fotografii vpravo 🙂

IMG_7690

IMG_3520IMG_9860IMG_5968IMG_0271IMG_1880IMG_2709IMG_3509IMG_7764JEDO 093IMG_7974IMG_3561IMG_5985IMG_2078IMG_0028IMG_0253

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *