Sokol Jedomělice se rozhodl přihlásit nižší soutěž!

Samotné rozhodnutí jsme učinili daleko dříve, ale nechtěli jsme nic zveřejňovat do doby než bude jasno o sestupových pozicích. Důvodů je celá řada. Tím největším je jistě skutečnost, že jako klub jsme nebyli, nejsme a možná ani nikdy nebudeme připraveni na náročnost této soutěže. Ať už jde o hráčské či funkcionářské zázemí. Nemůžeme a ani se nechceme rovnat větším organizacím. Smyslem naší práce bylo vždy vytvářet rodinné prostředí založené na vzájemné úctě a respektu. Sportovní úspěchy posledních let nás ovšem posunuly příliš daleko, a tak se zřejmě pomalu některé ze zmíněných hodnot začaly vytrácet. Finanční situace fotbalového oddílu je přitom více než stabilizovaná. Asi i vzhledem k tomu, že nás hráčský kádr stojí jen peníze vynaložené za přestupy, mohli jsme si dovolit i několik výrazných investic do zázemí. Tím se nepřímo dostávám k tomu, že I.A třída nám přinesla nejen mnoho nezapomenutelných zážitků v podobě euforických vítězství, ale i drsných proher, ale hlavně urychlila modernizaci našeho zázemí. Vše jsme dělali a chceme dále dělat pro radost z fotbalu a pro radost ze hry. Poslední dobou, možná i v kombinaci s tragickými událostmi posledních let, cítíme spíše více trápení a beznadějného úsilí. Chceme však bojovat dále, protože I.B třída je velmi kvalitní soutěž. Navíc nás čekají mnohem zajímavější a zvučnější soupeři. Vždyť více diváků nám vlastně i chodívalo na tuto soutěž, než-li na současnou I.A třídu. V klubu jsme hrdý na to, co jsme za poslední roky dokázali. V nejvyšší soutěži, která se v Jedomělicích hrála jsme vždy dokázali pod sebe tabulkově dostat potřebný počet mužstev. Nikdy neříkej nikdy, ale v současné chvíli dáváme šesté nejvyšší soutěži v zemi sbohem„: vysvětluje rozhodnutí ve vedení muž nejpovolanější předseda Josef Nedvěd. Zároveň přiznal, že už nyní se intenzivně pracuje na kádru pro příští ročník a také na složení nového realizačního týmu. Sledujte nás!