První polovina soutěže je za námi

Blíží se Vánoce a i ve světě sportu čas spojený s bilancováním. Náš tým drží po 15.kole 12.příčku ve Sport Invest I.A třídě skupiny „A“ s nelichotivým poměrem branek 27:36. Ale zároveň také s odskokem devíti bodů na třetího od konce a osmi bodovou ztrátou na samé čelo tabulky. Více či méně výsledkově turbulentní podzim skončil a v klubu i u trenérského dua převládá pozitivní nálada. Jedomělický web proto požádal hrajícího trenéra Honzu Charváta o zhodnocení uplynulého podzimu.

Všichni jsme se těšili po letních dovolených a krátké  fotbalové přestávce, kdy  opět vypukne  boj o body. Naše mužstvo bylo  pro tento ročník nalosováno do skupiny A  krajské I.A třídy a s tím souviselo, že se střetneme s velkým počtem nových soupeřů, se kterými jsme se do této doby, až na pár výjimek neutkali. Ještě, než začal první ostrý  zápas, jsme stihli  sehrát  dva přípravné zápasy, které jsme oba remizovali a zejména druhý zápas s Tuchoměřicemi ukázal, že i s týmem z nižší soutěže je třeba  dát do zápasu zápal pro hru a zaujetí. Jakoby tento souboj předeslal těm, které jsme odehráli s týmy z druhé poloviny tabulky… to ale předbíhám.

Máme tu začátek soutěže a těžký los hned v úvodu. Klecany, Všenory a Vraný. Možná i respekt k těmto soupeřům zapříčinil, že s těchto zápasů si odnášíme 6 bodů a jsme za ně moc rádi. Zejména zápas ve Všenorech, odkud si přivážíme výhru 2-0 nás hodně povzbudil. I když jsme čelili velice kvalitnímu soupeři s počtem několika bývalých ligových jmen a téměř celo zápasovému tlaku. Zde se ukázalo, že pokud odehrajeme zápas dobře takticky a vydáme se ze všech sil , můžeme konkurovat i takovému týmu. Z mého pohledu  nejvyzrálejšímu týmu  soutěže.

V dalších kolech se nám povede posbírat pár šťastných bodů. Ovšem  bodů, za kterými je opět poctivý výkon, kde se dokážeme vydat tak, že i kdyby to nevyšlo výsledkově, je „odmakáno“. Nicméně body si připisujeme! Absolutně opačný pól mají krátce po sobě jdoucí utkání na hřištích soupeřů. Do  Černolic jedeme na výlet, což se již projevuje ne od začátku zápasu, ale od doby rozcvičení… Zde se body nečekaly, ovšem ten přístup k utkání pánové!!! Další podobné utkání sehrajeme u poslední Jesenice. Do té doby soupeř bez výhry a my si myslíme, že si góly dají sami. Soupeř nás trestá za absolutně naivní hru, bez souboje, bez chuti, bez ničeho…. V tomto zápase se nenajde nikdo, kdo by pozvedl tým a dal impuls k obratu. Po zásluze prohráváme a všichni víme, že pravděpodobně u nejslabšího týmu soutěže. S očekáváním bylo vyhlíženo toto utkání, protože jsme se měli nadechnout k sérii, kde jsme chtěli sbírat body s mužstvy s dolní části tabulky. V příštím kole udoláváme ještě Spartak Příbram doma, kde je cítit z mužstva vůle po vítězství, ale přiznejme si, že soupeř byl velmi dobře připravený a byla z něj cítit kvalita, kterou nás zejména ve druhém poločase přikoval k našemu vápnu. Vyhrává však zkušenější. To byla ale na delší dobu poslední radost, protože v dalších 4 kolech vždy prohráváme. 16 obdržených branek je nelichotivá vizitka naší obranné hry a upřímně, zejména zápasy v Mníšku a doma s Voticemi nejsou z naší strany reklamou na fotbal. V těchto duelech jsme ustrašení, odevzdaní, bojíme se hrát, chybí náboj. Bohužel z těchto střetnutí si nelze vzít nic dobrého a po pravdě vyhlížíme konec sezony, abychom ukončili naše trápení. Chybí dvě domácí kola a my víme, že je třeba naplno bodovat alespoň v jednom utkání. Mobilizujeme síly a vyhráváme obě dvě. Nadšení je opět zde a opět se mi potvrzuje, že fotbal je hlavně o hlavě. Porážíme první tým tabulky. Ano ,soupeř prokazuje zkušenosti a herní vyzrálost, ale  připravenost, chuť po výhře a bojovnost je na naší straně. 22 bodů je v mých očích celkem slušný výsledek , ale mně chybí ještě 6 bodů, protože na ty jsme měli, jen se lépe připravit. Nejsme nespokojeni. Naopak, s častým výpadkem zraněných a jinak absentujících hráčů převládá kladné hodnocení první půlky sezony.

V zimní přípravě bude třeba zapracovat na kondici a také na tréninkové docházce, neboť všichni máme vyzkoušeno, že bez tréninků to prostě nejde. Tým má slušný základ, který je delší dobu pospolu. Jsem rád za to, jak se zapracovali mladí, kteří  začínají mužstvo svými výkony táhnout. Vojta Hora, Martin Zahradník, chlapci jen tak dále! Musím ale pochválit i trojici Ríša Knotek ml., Petr Jindra a Kuba Cimrman, kteří neodehráli takovou porci zápasů, ale pokud na hřišti byli, zapadli a snažili se odvádět maximum. Je dobře, že máme v týmu kluky, kteří mají budoucnost v dresu JEDO, ale pánové neusnout na vavřínech. Vy potřebujete pro to, aby jste se zlepšovali na sobě neustále tvrdě pracovat. Samozřejmě toto platí pro celý kádr bez výjimky!

Závěrem Vám chci poděkovat za to, že všichni jsme součástí týmu JEDO a společně si tvoříme partu a rodinné zázemí klubu, kde je spolehnutí jeden na druhého. Do této party musím samozřejmě zařadit naše FANS, dámy, které se starají o pohoštění,všechny ty, kteří se starají o chod klubu, ale stejně tak ty, kteří se podílejí na přípravě domácích zápasů. Je nás dost a buďme rádi za to!

Přeji Vám všem příjemné prožití vánočních svátků!

Jan Charvát


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *