Již tradiční hodnocení uplynulého roku z úst předsedy TJ Sokol Jedomělice Josefa Nedvěda

Josef Nedvěd

Vážení,

Když jsem hodnotil rok 2014, že jsem hrdý na všechny členy Sokola a zejména členy fotbalového oddílu, tak jsem absolutně netušil co všechno nastane v roce dalším. Přestože letošní jaro skončilo nakonec dalším pokořeným milníkem v podobě postupu do druhé nejvyšší krajské soutěže, tak emočně nejsilnějším zážitkem pro mě jednoznačně byly povedené výroční oslavy. Koncem června jsme totiž úžasně oslavili 50 let fotbalu a 95 let tělovýchovné jednoty v Jedomělicích. Slavnosti rozložené do dvou dnů započaly pátečním zasedáním v naší sokolovně, kde byla vyznamenána celá řada členů organizace TJ Sokol. Přítomno bylo neuvěřitelných 160 lidí! Od spoluzakladatelů fotbalového oddílu, bývalých i aktivních členů až po ty nejmenší žáčky našeho fotbalového klubu. Radost mně udělali svou přítomností zejména pamětníci, kteří byli u samotného vzniku fotbalu v Jedomělicích, ale i Ti kteří se v našem dresu představili třeba jen na pár zápasů. A záměrně i z tohoto důvodu jsme na této akci představili knihu, která zachycuje sportovní dějiny naší obce. Na vydání tohoto svazku jsme pracovali opravdu dlouho a jsem hrozně rád za velmi pozitivní ohlas těchto výtisků. V neděli na našem hřišti proběhl turnaj mladších žáků a v odpoledních hodinách si to rozdaly tři naše týmy složené ze všech současných a bývalých hráčů. Krásný a těžko opakovatelný zážitek. Živě se hovořilo o minulosti, ale největším tématem debat se přesto stalo akceptování postupu do I.A třídy středočeského kraje. Hřejivé dvoudenní setkání zůstane v mojí mysli jako jedna z nejkrásnějších chvil prožitých s TJ Sokol.

Vrátím se ale ke sportovní stránce věci. Jarní část ročníku 2014/15 v I.B třídě pro nás skončila asi již na vždy nepřekonatelnou událostí v podobě nabídky možnosti postupu z druhého místa. Mistrovský finiš našeho mužstva a úspěšné dostihy s „nenáviděným“ Hýskovem nás nakonec postavili před rozhodnutí, na které jsme v klubu prostě a jednoduše nebyli připraveni. Musím přiznat, že jsem byl pro zůstat v I.B třídě. Po našem zamítavém stanovisku a jeho zveřejnění, byl ovšem tlak v mužstvu, obci, od sponzorů a tak trochu i z médií takový, že nás přinutil svolat mimořádné hráčské zasedání. Živá dlouhá diskuze vyústila v hlasování, ve kterém většina hráčů chtěla vyšší soutěž. V kombinaci s garancí navýšení sponzorských příspěvků od našich podporovatelů jsme se rozhodli přihlásit do I.A třídy. Vím, že si to v podstatě říkáme skoro každým rokem, ale kdo by u nás v Jedomělicích, v tak malé vísce ještě před několika lety tipoval druhou nejvyšší soutěž v kraji? Nyní hrajeme s týmy, kteří mají historii třeba i druholigovou! Je to k neuvěření, ale v současné době válčíme například proti Brandýsu nad Labem, Slanému, Čelákovicím a mnoha dalším podobným oproti nám velkým klubům.

Pro zajištění této soutěže bylo nutné založit další mládežnický tým, neboť výše vkladu do soutěže pro nás byla téměř nepřijatelná. S dalším týmem žáků se nejen snížila vstupní částka do A třídy, ale dala možnost většího vytížení všem našim mladým fotbalistům. Z mého pohledu panuje veliká spokojenost, s tím jak obě dvě mužstva žáků fungují! Děkuji všem, kteří se o naše budoucí naděje starají!

Historicky první mistrovský podzim v I.A třídě začal výborně, ale nutno říci, že opravdovou kvalitu této soutěže jsme poznali až později. Přesto má celý náš kádr můj obdiv za to, jak první polovinu soutěže zvládl! A to i vzhledem ke všem událostem, se kterými se pral a statečně bojoval celý klub. Je těžké v určitých situacích vyčítat našim hráčům tréninkové a zápasové absence či výpadky formy. Když se ohlédneme za tímto podzimem, je zisk 18. bodů určitě spravedlivý. Moc dobře vím, že v jiných klubech také nespí, ale jsem si jist, že my půjdeme do jarních odvet mnohem připravenější!

Asi největším výsledkem a hodně silným zážitkem bylo vítězství velmi sledovaného utkání se Slaným. Naopak hodně zmaru jsme cítili po neúspěšné sérii čtyř zápasových proher v řadě. S příchody Michala Buzka a Daniela Borského pak přišla nejen lepší výsledková nálada, ale i ta všeobecná! Musím jen zopakovat, že je úžasné sledovat, kam se toto mužstvo dokázalo dostat. Jak jednotlivé příchody dokážou mužstvo vždy oživit aniž by se narušila atmosféra uvnitř týmu. Pozor si musíme dát všichni v klubu na tlak zvenčí, který logicky s větším množstvím proher přijde a také přichází. Je třeba rozlišovat kritiku a pomluvy. Kritiku musí každý přijmout a případně se z ní i poučit. Pomluvám se ale musíme bránit! I když občas přichází z míst, z kterých byste je čekaly ze všeho nejmíň.

Závěrem bych hrozně rád popřál všem krásné svátky vánoční a hodně zdravíčka do Nového roku. Také bych rád vyjádřil obrovské díky všem našim členům za práci, podporu a elán. Moc děkujeme za přízeň našich fanoušků, kteří s námi pravidelně cestují! Moc si jich vážíme! Velké díky za celý klub musím vyslovit též všem sponzorům a podporovatelům našeho oddílu. Hlavně díky nim můžeme hrát takto vysokou soutěž. Velký obdiv zaslouží také obecní zastupitelstvo, které podporuje naši organizaci a pomáhá zkulturnit prostředí našeho sportovního areálu. Bez podpory obce by v Jedo nebyl fotbal vůbec! Musím poděkovat také všem hráčům, funkcionářům, pořadatelům, našim ženám v kiosku, prostě všem kteří jakoukoliv maličkostí přispívají a pomáhají posouvat dále hranice našeho malého klubu.

Krásné svátky. Naberte síly. V lednu vše znovu začne!

Josef Nedvěd

fa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *