JEDO Web vystavil hráčům pololetní vysvědčení 🙂

První půl rok sezóny 2016/17 je za námi a jedomělický web si dovolil ohodnotit výkony jednotlivých fotbalistů. Hodnocení proběhlo napříč celým novinářským štábem starající se o aktuální dění v klubu. Panovala vzácná shoda a porozumění téměř na všech jménech kádru jedomělického sokola. Tudíž Vám velmi rádi nabízíme tento ucelený, nebojácný a otevřený pohled a jakési zrcadlo všem našim současným hráčům 🙂

a_051011_borsky_iluDANIEL BORSKÝ – čaroděj brankové čáry se svezl ve čtyř zápasové bez bodové sérii s formou celého mužstva a poprvé v dresu JEDO pustil za svá záda i lacinější branky. Avšak v první polovině podzimu a v posledních dvou zápasech jednoznačně tým vždy statečně držel nad vodou. Doufejme, že s očekávaným přírůstkem dvojčátek mu zbude i nějaký ten čas na fotbal 🙂

IMG_7658PETR KUBENKA – namísto aby těžil ze své jedinečné „obojživelnosti“ negoval posledního půlroku snad úplně všechno. Jeho kvality jsou nezpochybnitelné, bohužel jeho svéráznost a ledabylost také. Ztráta motivace či respektu vůči ostatním? To ví asi jen „Kubas“ sám. Návrat do týmu? V současném stavu asi nereálný 🙁

IMG_7651MARTIN JANDA – vyčítat mu lze mnohé, třeba i nadváha, tréninkové absence atd…. 🙂 V jeho situaci si to ale nikdo nikdy nedovolí! Naopak mu všichni ještě poděkují, že stále hraje a je s námi! Přesto všechno jeden z mála s nejstabilnější formou. I přesto že se také nevyhnul výkyvům, v defenzivě je pro Jedomělice stále „pan“ nepostradatelný.

KolbiVLASTIMIL KOLBUCH – z hostování ze třetí třídy rovnou do základu v I.A třídě! Viditelně vyzrál. Sice ubral i na hřišti ze své živelnosti, ale najednou v jeho výkonech oproti minulosti vidíme i rozvahu a klid. Jeden z členů kádru jenž též očekává rodinu a možná i zde hledat příčinu stabilnějších výkonů. Škoda pracovní nešikovnosti 🙂 která ho vyřadila z konce podzimní části.

LaštůvkaPETR LAŠTŮVKA – po vzoru Deníku Sport – nehodnocen, neodehrál potřebný počet minut 🙂 „Lašty“ byl poslední půlrok trochu tajemný a spíše v JEDO „neviditelný“. Jako správný paragán se asi uschoval kdesi v zákopu, aby se opět a znovu vynořil se startem zimní přípravy a ihned předvedl všem „mladším“ svou nezdolnou kondiční připravenost.

CharvyJAN CHARVÁT – týmový psycholog „Charvy“ za poslední půl rok odehrál asi nejvíce zápasů za svého působení v Jedomělicích. To je zřejmě jeden z hlavních důvodů bodově úspěšného podzimu. Asi jediný opravdový zlý muž našeho týmu se brzy stane již po druhé otcem. V tomto případě ale nejspíš klidnější projev emocí nečekejte 🙂

PatčíkMARTIN PATČ – poslední dobou není fotbal v pořadí jeho zájmech na úplně prvním místě 🙁 , ale pokud přišel na hřiště nikdy nezklamal. Naopak svým zkušeným a bojovným projevem spíše překvapil. Jeden z opravdových mužů zákona v našem mužstvu má svou neoddiskutovatelnou roli a jeho přítomnost vždy utváří zdravou a velmi pozitivní atmosféru.

IMG_7648ROMAN VYŠATA – tohle opravdu není žádný „defendér“, jak sám s oblibou o sobě říká 🙂 Jenže jeho největší úkoly jsou prostě v obranné fázi hry. Občas je těžké ho udržet vzadu a svým projevem působí, že je někdy toho klidu ve hře v jeho podání až přes příliš. Podzimem ho provázely výkyvy formy, tak jako většinu hráčů, ale chuť do fotbalu a chuť hrát z něj stále přímo čiší.

KnotekRICHARD KNOTEK – nejmladší člen kádru si rychle vydobyl slušnou pozici v základní jedenáctce, ale nedostatků v bránění je zatím stále příliš. Povahově asi až moc hodný kluk 🙂 Musí se nutně ještě naučit v souboji správně používat tělo a neustále hlídat své postavení. Také by měl mnohem více využívat toho, jak umí rychle přepnout a „valit“ do předu – v tom může být jednou veliká síla!

HenlínTOMÁŠ HENLÍN – střídal výborné výkony se slabšími, tak jako většina z mužstva. Problémem jsou zápasové absence a zdravotní neduhy, které pravděpodobně kolísání jeho výkonů způsobují. Tři děti, časově náročná práce a do toho fotbal 🙂 Tomáš má program nabitý, přesto je jeho zarputilost v zápasech a účast na trénincích či přístup k nim naprosto příkladný!

PrůchaJOSEF PRŮCHA – nekonečná „růže“ na noze zapříčinila jeho pomalejší a pozvolnější rozjezd do podzimní části sezóny. Několik zápasů musel vynechat a tudíž se složitěji dostával do formy 🙂 Navíc naskočil zpět do mužstva v době, kdy se ne úplně herně a výsledkově dařilo. S posledními zápasy naštěstí přišla i jistota na „Bicanovi“ kopačky, což na celkovém projevu bylo ihned znatelné.

IMG_7653 – kopiePETR JINDRA – je jako den a noc 🙂 Umí předvést parádní uvolnění i centr, ale také naprostou neviditelnost. Fyzicky, kondičně, rychlostně i technicky nadstandardně vybavený hráč musí umět konečně přenést fotbalový um a nasazení do zápasu samotného! Přesto pro něj byl podzim zřejmě průlomový. Odehrál nejvíce zápasů od svého přestupu do jedomělického sokola.

IMG_7666VOJTĚCH HORA – v létě rozehrál svoji suverénně nejlepší sezónu v Jedomělicích. Doslova opanoval pravou stranu naší hry, ať už z pozice obránce či záložníka. Co víc – byl efektivní! Góly připravoval i dával. S jeho zraněním přišla výsledková krize 🙁 jeho absence byla pro tým velmi citelná. Jeden z mála, kteří se připravují velmi poctivě i individuálně, což bylo naprosto viditelné.

NedvědROBERT NEDVĚD – tento půl rok se už zdálo, že odehraje konečně bez zranění. Pohybově tudíž vypadal mnohem lépe. Něco menšího nakonec „kupodivu“ stejně přišlo 🙂 Naštěstí tentokrát nebyla pauza příliš dlouhá. Pozadu však zůstává svým obvyklým příspěvkem, co do počtu asistencí. Rychlost už bohužel není taková, aby mu dala čas na kvalitnější provedení finální fáze.

ZahradníkMARTIN ZAHRADNÍK – jeden z mála členů kádru, který si své podzimní výkony snadno obhájí. Neúnavný dříč a běžec občas selže technicky či takticky, ale naběhanými kilometry se vždy vykoupí. Pokud bude drzejší směrem do vápna soupeře, bude na jeho kontě mnohem více gólů než doposud. První část tohoto ročníku ho zastihla v solidní formě a proto byl velmi často fanoušky oslavován 🙂

HorákJAN HORÁK – vůle po vítězství, bojovnost a produktivita z něj dělají dlouhodobě jednoho z nejoblíbenějších fotbalistů domácích „fans“. „Hory“ má však svojí hlavu, a tak je těžké ho občas zkrotit 🙂 Přesto byl naším nejefektivnějším hráčem podzimu! Výkony předváděl opravdu skvělé. Z pěti zápasů, kdy absentoval (3x za ČK), Sokol Jedomělice čtyřikrát prohráli.

IMG_7663JAKUB CIMRMAN – na šanci čekal dlouho. Svým výkonem v nové útočné roli si ovšem řekl jednoznačně o další. Na kraji obrany i záložní řady to v minulosti nebylo úplně ono. Od úvodu nového ročníku se po půl ročním zaoceánským angažmá 🙂 hlavně dostával zpět do tempa. V útoku překvapil prací s balónem, rozvahou i nebojácností, takže se před ním otevírají nové možnosti.

ViciPAVEL VICENEC – pravděpodobně letos rozehrál jednu ze svých nejlepších sezón. Pokud nebyl zdravotně indisponován vždy se srdnatě bil na hrotu a dokázal „zakrýt“ pro tým spoustu míčů. Nakonec v závěru podzimu přišly v jeho podání i tolik očekávané góly! Chovatel těch nejlepších prasátek široko daleko 🙂 prožil velmi vydařenou první polovinu ročníku.

IMG_7659 – kopieBOHUMIL MRŠTINA – v určité fázi podzimní části byl Bobeš pod velikým tlakem očekávání – kdy že to konečně přijde 🙁 Formu neměl určitě optimální, ale branky opět přišly! S balonem si dovolí neskutečné věci, ale bohužel si i někdy dovolí nezúčastněně sledovat zápas „zaparkovaný“ kdesi v předu 🙂 Ve vápně soupeře však jednoznačně stále naprosto výjimečný.

 podzim-zaci-2016

logo-Jedo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *