Sokol Jedomělice vs FC 05 Zavidov

23.9.2018

Chyba, chyba, gól a zase chyba!

Poslední dva zápasy a šest gólů v naší síti. Tři vstřelené branky, z toho doma pouze jedna jediná. To na body při současném stavu defenzívy nemůže ani zdaleka stačit. Páté kolo vystavilo našim borcům skutečný obrázek výkonnosti. Ač herní stránka nevypadá vůbec zle, zejména v porovnání s nedávnou minulostí, tak dojem z obranné fáze kazí až neskutečně triviální chyby. Ty soupeře většinou vysílají do zcela otevřeného prostoru – spíše tedy do samostatných nájezdů. Směrem dopředu si jedomělický sokol i přes hodně defenzivní taktiku hostů dokáže vytvořit šance, ale těch opravdu vyložených už je podstatně méně.

Fyzicky, lépe řečeno tedy asi silově vybavenější mužstvo jsme zatím letos nepotkali. Důrazná a jednoduchá (možná zkušená) hra Zavidova slavila jednoznačně úspěch. Fotbalovosti soupeř mnoho nenabídl, ale pokud jeho odkop nezamířil zrovna mimo hřiště, bylo z toho vždy obrovské nebezpečí. Ke vší smůle se ještě v úvodu zranil Kuba Švarc, kterého čeká zhruba měsíční pauza 🙁 Než se naši obránci dokázali zkonsolidovat řítí se po sérii prohraných soubojů na úrovni poloviny hřiště na Pospíšila dva zavidovští útočníci. Bez problémů promění – 0:1.  Na druhé straně nám soupeř svým zaváháním nabídne též možnost vyzkoušet si jízdu na gólmana, ale Mrština snad ani nezakončí. Na místo toho téměř na konci poločasu jinak vyrovnaného průběhu střetnutí přichází podobná situace jak z rakovnického Tatranu. Špatně rozehraný přímý kop z půlicí čáry a další sólo nájezd soupeře 0:2.

Do druhého dějství vstupujeme aktivněji. Po stranách se dostáváme k soupeři. Daří se i středem. Pomohlo přeskupení řad a větší tah na bránu. Spoustu centrů ale nemá adresáta, či do vápna nestihneme doběhnout ve větším počtu. Zpětné přihrávky kazíme a střely jsou buď nepřesné nebo je hostující brankář vždy na místě. Několikrát zachrání situaci pro svůj tým včasným vyběhnutím. Ovšem akce kdy Horák přiťukne hrudí do vápna míč Bakosovi doslova volá po gólu. Bohužel zase střela nad. Ujme se až po sérii rohových kopů dorážka právě Bakose, který z úhlu zajistí snad společně s Vyšatou, tolik očekávané snížení na 1:2. Jenže to co přijde jen o pár minut později je více než frustrující. Další úplně nepochopitelná „minela“ nás stojí asi zbytek sil a naděje. Jelikož další „sólíčko“ si kapitán soupeře doslova vychutná a zvyšuje na konečných 1:3!

Dva tvrdé direkty v podobě dvou proher za sebou nyní inkasoval domácí sokol. Kupí se zranění a jede se na půdu doposud stoprocentního Rakovníka. Jak ustojí tým první těžké období této sezóny? Letošní fotbalový podzim je v plném proudu a JEDO se musí zvednout!

3. Petr BakosGól
4. Robert Nedvěd