Sokol Jedomělice vs Tatran Rako Rakovník B

22.3.2015

Sedm gólů v úvodním zápase jara!

Copak že padlo sedm branek v jarní premiéře jedomělického Sokola, to by až tak neuvěřitelné nebylo, ale že padnou všechny do sítě hostujícího týmu, to už za pozornost určitě stojí! Rezerva rakovnického Tatranu se navíc celý podzim prezentovala výbornou defenzivou a nízkým počtem obdržených branek. Opačné postavení týmů v tabulce však dodávalo sílu a sebevědomí našim hráčům stejně tak jako samotné domácí prostředí. K vidění bylo nejen samotných sedm gólů, ale i několik úžasných zakončení a též asi jen jedna jediná šance soupeře.

Asi nejmenší návštěva (80 platících diváků) tohoto ročníku sledovala výborný výkon domácího týmu. Doufejme že jen velmi chladné a nevlídné počasí bylo příčinou „menší“ návštěvy, neboť předváděnou hrou a hlavně góly jedoměličtí rozhodně nešetřili. Velikou vzpruhou již během rozcvičení bylo pro naše fotbalisty pohled do plnícího se sektoru nejvěrnějších fandů! Ti o sobě dávali vědět ještě před prvním hvizdem hlavního rozhodčího a dokonale tak nabudili hráče jedomělického Sokola.

20150322_164456

Vlastně ihned po začátku zápasu začínáme dobývat soupeřovu svatyni. Několik úvodních šancí ještě lehkomyslností spalujeme, ale přesto se na první branku nečeká příliš dlouho. Horákovu přihrávku na Mrštinu sice gólman hostů vystihne, ale míč mu z nenadání vypadne z rukou a Bobeš s elegancí sobě vlastní zavěsí – 1:0. Po chvíli přichází snad jediná možnost Tatranu, ale hostující útočník v nájezdu selže. Petr Kubenka, který nahradil v naší brance zraněného Martina Cílka si tak připisuje snad jediný zákrok zápasu. Po té už hrají snad jen domácí! Prosazujeme se nezvykle i po stranách. Výborný zápas hrají Martin Zahradník a Patrik Krivak! Prvně jmenovaný po „Horyho“ přiťuknutí zvyšuje brzo na 2:0. Třetí gól nádhernou ranou trefuje sám Honza Horák přímo do šibenice – 3:0. Ještě před poločasovým hvizdem Martin Janda skvěle vybídne k nájezdu Nedvěda, který stanoví konečné skóre první půle na 4:0!

20150322_164643

Úžasné představení pokračuje i v dějstvím druhém. V několika šancích sice zaváháme, ale pak přichází penalta po faulu na Mrštinu. Bobeš v soupeřově vápně vykouzlí „Zidanovku“ až ho poslední možný bránicí hráč ze zoufalství raději podkopne 🙂 . Pokutový kop následně suverénně promění Josef Průcha – 5:0. Utkání zdaleka nekončí! Nejenže si výborně hrající Patrik Krivak připsal premiérový start v dresu Jedo, ale svým střídáním zajistil i premiéru další. Petr Jindra vlétl do zápasu s velkou chutí a po chvilce neomylně hlavou zavěsil – 6:0 (jak je někdy fotbal jednoduchý 🙂 ) Poslední změnu skóre obstaral jeden z nejlepších hráčů na ploše Honza Horák, kterého poslal do nájezdu Pavel Vicenec. Svou aktivní hrou, agilitou a chutí si druhý gól stoprocentně zasloužil. Navíc provedení jeho zakončení bylo opět parádní – 7:0!

20150322_164459

Skvělý přístup k zápasu! Prohrát se dá s každým, to dobře v „Jedo“ víme! Předvedená hra snesla i ty nejpřísnější měřítka. Ale kroťme optimismus. Jde o jeden zápas, navíc se soupeřem, který evidentně nepřijel v dobrém rozpoložení (i bez trenéra). Až další zápasy ukáží jak na tom skutečně po zimě jsme. Hned ten následující bude extrémně náročný. Hřebeč dobře známe a jejich sílu velmi respektujeme. Nejen naši defenzivu, ale i celkovou připravenost prověří hřebečští mnohem objektivněji!

20150322_16465120150322_164517

4. Robert NedvědGól